1. YAZARLAR

  2. Fatih Sultan KAR

  3. Eyvah yine Rizespor’a hüsran, yine hasret düştü
Fatih Sultan KAR

Fatih Sultan KAR

Yazarın Tüm Yazıları >

Eyvah yine Rizespor’a hüsran, yine hasret düştü

A+A-

Rizespor, her geçen gün daha da uzaklaşıyor bizden. Eskiden yenilince kızar, öfkelenir, çok fazla üzülürdüm. İnanırmısınz, artık alıştık. Sezon başında bir sürü hoca ismi geçti. Sonra bu takımı harekete geçirecek bir hoca yerine yönetim Engin Korukır’ı tercih etti. Daha önce Mehmet Şansal depresyonunu yaşattıkları gibi. Yine ahlamanın vehlamanın ya sabır demenin vaktidir. “Sabır acı meyvası tatlıdır” sözünü bile “sabır da meyvesi da acıdır” haline getirdiler. Rizespor AŞ. ekonomik olarak iyi yönetiliyor olabilir. Yalnız yöneticileri bütünleşememiştir. Bu bağlamda bir çalışma varsa ben görmedim. Çoğunluğun met-i sena, övgü yaptığı bir ortamda gerçekleri söylemek bile insanı “kavgacı” bir görüntüye büründürse de bizim Rizespor’dan başka takımımız yok doğruları söylemek durumundayız.

Yönetim telden tutuyor

Yazıların tespitlerini dikkatle izlediğim Selim Denizalp bir yazısında “Bu şehir, bu taraftar deyim yerinde ise “Telden tutuyor” . Ç.Rizespor taraftarı siz sanmayın ki tribünde bizi ıslıklıyorlar. O ıslık çalmasını taraftar bunca sene Ç.Rizespor takımının vücutlarına açtığı “yaraları üflemesinden” öğrendi. Sezon öncesi her şey sizin elinizde. Denizcilik deyimi ile sezon başı öyle bir düğüm atın ki “Camadan” düğümü olsun, sezon sonuna kadar çözülmesin. Sizlerde acı çektiniz, bu sene güldürün bizi, sevindirin Rizeli’yi, üzülme sırası içerde bulunan İrlanda’lılar da olsun !….” diyordu. Şu ana kadar hoca dahil yapılan transferler yaptığınız düğüm önceki sezonlardan ibret almadığınızı gösteriyor.

Rizespor marka değerini düşürüyor

Rizespor hazırlık maçlarında başarısız sonuçlar adı. Ne bekliyordunuz ki. Bu durum sürpriz değil ki. Alınan hoca, yapılan transferler bunun göstergesi değimliydi? Rizespor küçülüyor, Rizespor marka değerini yitiriyor. Kimsenin umurunda değil. Yönetim her şeyi iyi bildiğinden kimsenin tavsiyesini de ciddiye almıyor. Rizespor’a Teknik Direktör aranırken Milli Takımların teknik patronu Abdullah Avcı’nın “Ben Mehmet Ali Karaca’ya görev verilsin isterim. Karaca bizim arkadaşımız ve mesleğini doğru yapan insanlardan biri” sözü de bu anlamda havada kalıyordu.

Sabır değil çare lazım

Rizespor’da hazırlık maçlarında alınan kötü sonuçlar, ortaya çıkan eksikler aslında bizim için fırsat. Bu eksikleri sezon başlamadan görüp tedbirler almak gerekir. Çünkü artık sabır taşı çatladı. Bize sabır değil çare lazım
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum