1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Fakir aileleri eğitecekler
Fakir aileleri eğitecekler

Fakir aileleri eğitecekler

Rize'de faaliyet gösteren Ayışığı Derneği, maddi ve manevi yardımda bulundukları vatandaşları eğitim vererek kalifiye hale getirecek.

A+A-

Dilek ASLAN - Rize Ayışığı Derneği Başkanı Ahmet Baş yaptığı açıklamada daha geniş kesimlere hitap edebilmek için İstanbul’ da yaşayan işadamlarını bir araya getirip dernek hakkında bilgilendirme yapacaklarını ifade ederek, “İşlerinin yoğunluğundan dolayı memleketlerine gelemeyen Rizeli iş adamlarımıza ilimizin sosyo-ekonomik durumunu anlatarak çareler hakkında kendileriyle istişare yapacağız” dedi.
Ay Işığı Yardımlaşma ve dayanışma derneği Başkanı Ahmet Baş, deneğin ayda 100–150 aileye gıda temin ettiğini ifade ederek, “Bunun yanında sağlık ve eğitim konusunda ki yardımlar da artarak devam etmektedir. Hayırsever esnafımız tarafından bağışlanan giysi ve ev eşyaları ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza dağıtılmaktadır. Fakat nihai çözümün bu olmadığı bir gerçektir. Bu konuya detaylı bir çözüm getirebilmek için İstanbul’da Rizeli işadamlarıyla yapacağımız toplantının önemi daha da artmaktadır. İlimizde dar gelirli veya hiç geliri olmayan vatandaşlarımıza daima yardım yapmak için onları eğiterek meslek sahibi yapmayı düşünüyoruz. Derneğimiz bu insanları eğitebilmenin ve kalifiye olmalarını sağlamanın yollarını aramakta, kurs düzenleme çalışmaları yapmakta, hem psikolojik destek hem de gıda yardımlarında bulunarak bu insanları topluma kazandırma çalışmaları yapmaktadır” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız