1. YAZARLAR

  2. Ali GÜNAY

  3. “FIRTINA VADİSİNDE MACERA” Kitabı
Ali GÜNAY

Ali GÜNAY

Yazarın Tüm Yazıları >

“FIRTINA VADİSİNDE MACERA” Kitabı

A+A-

 

Potansiyel gücünü çok daha sonra ortaya çıkarıp değerli eserler üreten, ürettiklerini çocuklarımızın okumasına sunup eğitimin çok önemli bir ucundan tutmaya çalışan; kitaba, okumaya ve yazarak üretmeye olan ilgisine önceden tanık olduğum; tanıma ve birlikte çalışma onuruna eriştiğim yazar arkadaşım Fatma Yangın Ekşioğlu’na yazdığı “Fırtına Vadisine Macera”  kitabı ile de yöreye, yöre değerlerine katkı yaptığını söylemek isterim.

“Fırtına Vadisinde Macera” Kitabı; okuduğum en güzel kitaptır. Adeta yörenin fotoğrafını yazıları ile çekip sergilemektedir.. Pazar ilçesinden başlayarak Çamlıhemşin ve Kaçkar Dağı eteklerine kadar süren bir maceralı yolculukla birlikte yörenin sosyal, kültürel ve doğal yaşamı anlatılmaktadır.

Yörenin tarihi, doğal ve turistik yapısı hakkında bilgi sahibi olmak; gitmeden-gezmeden o güzelliklerle birlikte yaşamak veya en azından resimlerine bakarmış gibi bir duygu edinmek için,

Yöre halkının yaşadığı zor koşulları ve bunlarla nasıl başa çıktıklarına tanık olmak için,

Endemik bitki örtüsü türü ve çeşitliliğini görmek; bu zenginliğimizi yok etmeye çalışan art niyetli “Tohum Casusları” nın düzen ve hilelerinden haberdar olabilmek için,

Yerinde kullanılmış görsel, çizim ve resimlerle yöresel mizah örnekleri ile zevk duyarak bir okuma yapabilmek için,

Şimdiye kadar koruna gelmiş örjinal, özgün kültür ve geleneklerimizi bilmek için Fırtına Vadisinde Macera kitabını edinip okumak gerek.

Duru bir Türkçe ile yazılmış olan bu eseri soluksuz okuyacak; temada işlenen ve güncel olaylardan esinlenerek kurgulanan olayla beşinci bir kahraman olarak yaşayacaksınız.

Yeri geldiğinde alıntılanan anılar eşliğinde verilen yöre tarihi hakkında da bilgi sahibi olacaksınız.

Bu eseri başta çocuklarımızın ve gençlerimizin okumasına sunduğu; yöremizi en güzel şekilde tanıttığı için yazara teşekkür eder başarılarının ve üretkenliğinin devamını dilerim..!

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.