1. YAZARLAR

  2. Osman YAZICI

  3. Formulaz ve Tunca
Osman YAZICI

Osman YAZICI

Yazarın Tüm Yazıları >

Formulaz ve Tunca

A+A-

 

 

Sevgili okurlarım, Karadeniz’deki tatilim bitti ve siz bu yazımı okurken, ben Ankara’ya dönmüş olacağım.  İzlenimlerimi sizlere aktarmaya devam edeceğim. İlginize, dostluğunuza yürekten teşekkürler. Kurban Bayramı’nda yine oradayım bekleyin.

Ardeşen-Tunca’da Formula-1’’den esinlenerek “Formulaz” adıyla yapılan 5.Tahta araç şenliği’ ne ailece katıldık. TRT Sanatçısı olan eşim Meliha ile Oğlum Ata, bu yarışa bayıldılar. Yarışların yapıldığı yol boyunca konulan’ Uçuruma düşmek yasaktır’  işaret levhaları ise, herkesin dilinde.

Red Bull’un organizasyonuyla yapılan etkinliklere 20-40 yaş arasında 81 yarışmacı katıldı. Türkiye’nin her Bölgesi’nde yaşayan Tuncalılar başta olmak üzere herkes akın etti.

Belediye başkanı Ahmet Topal çok sevilen, sempatik, misafirperver, çalışkan ve üstün meziyetlere sahip birisidir. Misafirlerini ağırlamak için verdiği mücadele ise takdire şayandı.

Bazıları gibi protokol koltuğuna yapışmamış, yağmur altında herkesle ilgilenmiş.Kendilerini yürekten kutluyorum..Muhtar Musa Şeker’in yöresel tanıtıcı giyisileri ve misafirlere olan ilgisi de görülmeye değerdi.Muhtar Şeker,teyzemim oğludur ve üstün niteliklere sahiptir.Yayla evine davet etti,ancak gidemedim.

***

Tuncalılar, benim gönlümde özel yerleri vardır. İstanbul 1.Bölgeden milletvekili adaylığımda,(CHP)İstanbul’daki Tuncalılardan olağanüstü ilgi gördüm, destek aldım. Özellikle İstanbul’daki Tuncalılar Derneği Başkanı sevgili Adişen’in dostluğunu asla unutamam

Tunca’i’nin bu sıcak insanları hakkında iyi de olsa, yazı yazmak gerçekten zor şey. Ama deneyeceğim. Sosyal gelişmenin doruğuna ulaştığı bu ilçenin insanlarına karşı derin sevgi duymamın çocukluk yıllarıma rastlar. Ortaokul yıllarımda tanıdığım Tuncalılarla olan dostluğum hep devam etmiştir. Halam rahmetlinin de Tunca gelini oluşunun da etkisi çoktur. Nur içinde yatsın.  (Fatma Seba-Şeker)

Tunca Grup, dolaysıyla benim köyüm olan Yukarıdurak’in 22 Kilometrelik yolun programa alınması, betonlanması, para aktarılmasında, Başbakan başdanışmanı olarak, köydeki bazı kişilerin engellemelerine rağmen katkılarım çoktur. Tunca’nın eski Belediye başkanı, MustafaTopçu’nun emekleri asla inkâr edilemez. Tuncalılar da bunu asla unutmasınlar. Amcamın oğlu eski muhtar, rahmetli Ziver Yazıcı’nın katkıları olağanüstüydü.Mekanı cennet olsun.

Yıllardan beri yola, köprüye okula karşı çıkan, köyü birbirine düşürenler, yeterki köydeki ilköğretim okulu kapansın diyerek taşıma sistemine razı olup, çocuklarımızı 22.km yola gönderenler utansın.

 

***

 Tekrar gelelim konumuza, Doğu Karadeniz’in en sıcak insanlarından oluşan Tuncalılar her meslekte ve her alanda hep rastladım. Bir Karadenizli olarak bu bana kıvanç verdi, gurur duydum Türkiye’de sosyal, siyasal ve kültürel yaşama damgasını vurmuş güzide evlatlarına şükranlarımı iletiyorum. Armutlu ve diğer köydeki bu güzel insanların sevgilerini asla unutamam.

Her alanda Türkiye’nin kaderini değiştirmeye yönelik olumlu girişimlerin sahibi olan Tuncalılar, kendileriyle ne kadar övünseler azdır.

Ulusal Kurtuluş Savaşımızın Ulu Önderi Mustafa Kemal’e takalarıyla cephane taşıyan bu vatansever insanlar bugünde aynı duygularla dolu olarak her alanda çapa sarf ediyorlar. Ne diyelim, tuttukları altın olsun.

Çalışkan, cesur, vefalı ve sevgi dolu bu insanlara bugünden yarına giden yolun aydınlık olmasını diliyorum. Diliyorum ki, bu saygıdeğer dost insanlar mutlu olsunlar. Çünkü onlar, mutlu olmaya layıktırlar. Çünkü onlar insanlıklarıyla övünmeleri gerekecek kadar dürüst, temiz ve iyi kalplidirler.Bütün Tuncalılara sevgi ve saygılarımı,muhabbetimi sunuyorum.

Ankara’dan kucak dolusu sevgiler.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum