1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. TRABZON

  4. Gardiyanlar uyuşturucu satmış
Gardiyanlar uyuşturucu satmış

Gardiyanlar uyuşturucu satmış

Trabzon'da aralarında cezaevi görevlilerinin de olduğu 5 kişi uyuşturucu ticaretinden hapse atıldı.

A+A-

Trabzon'da, cezaevinde görevli 2 infaz koruma memurunun da aralarında bulunduğu 9 kişiden 5'i, 'Uyuşturucu madde ticareti yapmak ve cezaevine yasak eşya sokmak' suçlarından tutuklanarak cezaevine konuldu. Aynı olayla ilgili olarak firarda olan 2 kişinin aranmasına devam edilirken, cezaevinde hükümlü 2 kişi de adliyeye gelerek verdiği ifadenin ardından tekrar cezaevine konuldu.
Edinilen bilgiye göre, Trabzon 2. Sulh Ceza Mahkemesi'nin takip kararı doğrultusunda Bahçecik E Tipi Kapalı Cezaevi'nde infaz koruma memuru olarak görev yapan C.A. (45), üzerinde yapılan aramada 245 gram kubar esrar, sigara kağıdı, sustalı bıçak ile bir miktar parayı cezaevi içersine sokmak isterken yakalandı. Olayla bağlantısı olduğu belirtilen ve aynı yerde infaz koruma memuru olarak görev yapan N.K. (43) cezaevi içerisinde, T.S. (41) Rize'de kaldığı otel odasında 18 buçuk gram kubar esrarla birlikte, diğer şüpheliler M.K. (22) Trabzon'da bir restoranda ve B.S (32) ise yine Trabzon'daki ikametinde yakalanarak gözaltına alındı. Polis, olayla ilgili olarak firarda bulunan B.E. ve B.K.'yı ararken, yine aynı olayla ilgili olarak cezaevinde bulunan S.S.S. ve A.O.A. da Trabzon Adliyesi'ne gelerek konuyla ilgili ifade verdi.
Sabah saatlerinde Trabzon Adliyesi'ne çıkartılan zanlılar, yaklaşık 8 saat süren sorgularının ardından 'Uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapmak ve cezaevine yasak eşya sokmak' suçlarından tutuklanarak cezaevine konuldu. Şahıslardan infaz koruma memurları Akçaabat İlçesi'ndeki cezaevine, diğer zanlılar ise Bahçecik E Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.
Öte yandan, Bahçecik E Tipi Kapalı Cezaevi'nde infaz koruma memuru olarak görev yapan C.A.'nın daha önceden cezaevi karakolu tarafından takip edildiği, şüpheli hareketlerinin artması üzerine arama yapılmasının talep edildiği ve 10 Kasım günü cezaevinde muhafazalı odaya alınarak yapılan üst aramasında sigara paketine sarılı vaziyette ve montunun iç cebinde koli bandı ile gazete kağıdına sarılı 2 paketin pantolon kemerine sıkıştırılmış vaziyette, 1 paketin apış arasına saklanmak suretiyle 26 adet 100 YTL, 70 adet 50 YTL, 2 adet 100 ABD Doları, 1 adet sustalı bıçak, 360 gram kubar esrar ve 25 adet esrar içmede kullanılan kağıdın ele geçirildiği belirtildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız