1. HABERLER

  2. YÖREDEN SPOR

  3. RİZESPOR

  4. Genç Fatih'in Rizespor macerası
Genç Fatih'in Rizespor macerası

Genç Fatih'in Rizespor macerası

Ç.Rizespor’da son 2 haftada ilk 11’de yer alan Paf takımı oyuncusu Fatih Gültekin, Pazar53’e futbol yaşantısını, umutlarını ve ideallerini anlattı.

A+A-

İlyas GÜR - Genç oyuncu Fatih 1998 yılında Ç.Rizespor’un minik takım seçmelerine girdiğini ve Rizespor macerasının bu şekilde başladığını ifade ederek, “1998 yılında Star halı sahada Ç.Rizespor seçmeleri vardı. Ben de büyüklerimin telkiniyle seçmelere katıldım kazandım. Rizespor’un minik takımında futbola başladım. O dönemde Ogün Hoca, Mehmet Ali karaca Hoca, Taşkın Güngör hocalarımın üzerimde çok büyük emekleri var. Özellikle lise yıllarımda Okul müdürümüzün de maddi ve manevi desteğini gördüm” dedi.
 
Sezon başında PAF takımının kadrosunda bulunduğunu belirten Fatih Gültekin, “Geçen sene de birkaç maç A takımda oynamıştım. İkinci yarı Aydınspor’a kiralık gittim. 12 haftada 10 maç oynadım Aydın’da. Bu sezon da A takıma kadar yükseleceğime sonsuz bir inancım vardı. O şansı bulursam çok iyi kullanacağıma kendi kendime söz vermiştim. Böyle devam ederse bu şansımı daha iyi kullanmaya çalışacağım. Şimdi defansa oyuncu alınacak. Yeni oyuncunun gelmesi bizim gibi genç oyuncular için çok önemli. Onlardan da bir şeyler öğrenebiliriz. Hem rekabet ortamı doğar. Rekabet bizim açımızdan iyidir. PAF takımında çok yetenekli arkadaşlarım var. Şans verildiği sürece herkes kendini gösterir. Geçen sezon PAF takımının puan durumundaki yerine bakılırsa çok iyi yerde ligi tamamladık. Bu sezonda iyi yerdeyiz” şeklinde konuştu.
Rize’de kalıcı olmak istediğini de ifade eden genç Fatih, “Hedefim önce Rize’de kalıcı olmak, sürekli 11’de oynamaktır. Her futbolcunun hedefi A milli takım ve 4 büyük takımdan birine oynadıktan sonra Avrupa’ya gitmek. Şu anda Ümit Milli takımına çağırıldım. Yılbaşından sonra Ümit milli takımının kampına gideceğim. Çocukluğumda Galatasaray’ın Avrupa’daki başarısından dolayı Galatasaray’a karşı sempatim vardı. Ama benim için önce Rizespor’un çıkarları gelir. 2010 yılına kadar Rizespor ile sözleşmem var. Ç.Rizespor’da iyice piştikten sonra 4 büyüklerden birine giderim. Giderken de Ç.Rizespor’un menfaatleri doğrultusunda karar alırım. Kesinlikle beni yetiştiren kulübe yanlış yapmam. Ç.Rizespor’a para kazandırarak gitmek isterim” dedi
İlk yarıda istedikleri puanları alamadıklarını da ifade eden genç oyuncu, “İnşallah devre arasında çok iyi transferler yapıp hazırlanacağız. Devre arasından sonra korku yaşamak istemiyoruz. Bu nedenle 2. yarıya çok iyi başlamak istiyoruz. İlk maçımızı kendi evimizde Antalyaspor ile oynayacağız. Mutlak kazanmamız gereken bir müsabaka. İnşallah devre arası Ç.Rizespor açısından iyi olur. Hafta sonunda Fortis Türkiye kupasında Beşiktaş ile oynayacağız. Kupada bir hedefimiz yok ancak prestij açısından bu maç bizim için önemli. Türkiye’de Ç.Rizespor’un nasıl bir takım olduğunu herkes bu maçta görecek. Pazar günü oynayacağımız Beşiktaş maçına çok iyi hazırlanıyoruz. Sahaya galibiyet için çıkacağız” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız