1. YAZARLAR

  2. Seyfullah FIRAT

  3. GERÇEK FİTNE NEREDE?
Seyfullah FIRAT

Seyfullah FIRAT

Yazarın Tüm Yazıları >

GERÇEK FİTNE NEREDE?

A+A-

         Milletin bekası için yola çıkanların ortak ve değişmez adresi olan MHP’de son günlerde istendik olmayan olaylar yaşanmaya başladı. Başarılı parti teşkilatları sorgusuz sualsiz tırpanlanıyor. Genel merkez sözcülerine göre yerel seçimlere hazırlıkmış görevden alınmalar. Bu bahane ve yalanlara elbette kuşlar bile inanmazlar. Seçim kaygısı olanlar eline değnek alıp yıllardan beri dava arkadaşlarını başka siyaset tarlalarına kovalamaktan vazgeçerler. Her nedense bizde bu işler hep tersinden olur. Mevcut yönetime muhalefet eden iller veya başka bir ifade ile söylemek gerekirse, bir önceki kurultayda Koray Aydın’a destek veren teşkilatlar kapatılıyorlar. Türk demokrasisinin omurgasını oluşturan bir siyasi partide yaşanan bu olaylara elbette hiçbir Ülkücü onay veremez. MHP yalnız yönetimdeki ekibin peşinden sürüklenen bir sürüler partisi değildir. MHP, bir davaya inananların, aynı hedefe kilitlenenlerin aksiyon hareketidir. Lider- Teşkilat- Doktrin terbiyemiz asla teslimiyetçilik diye anlaşılmamalıdır.

 

         Ülkücü insan yeri geldiğinde sorgulayan, isabetli stratejiler üretmede bağlı olduğu teşkilata katkılar sunan üretken insandır. Her Ülkücünün herkes kadar konuşma hakkı vardır. Bu hak kısıtlandığında, farklı sesler ve talepler engellenip budandığında bu harekete en büyük kötülük edilmiş olur. Bugünkü Genel merkez kadroları maalesef son günlerde ki teşkilat kıyımı operasyonuyla söz konusu kötülüğü etmeye ısrar ediyorlar. Farklı sesleri fitne diye niteleyen bir zihniyet şimdi kılıcını eline almış ve kelle alma avına çıkmış bulunuyor.

 

         Her zamandan daha çok birliğe, kardeşliğe, dayanışmaya ve yeni atılımlara ihtiyacımızın olduğu bu günlerde teşkilat içi kıyım hesapları düşmanlarımızı sevindirmekte, dostlarımızı ise derinden yaralamaktadır. Sayın Bahçeli ve ekibi göreve geldikleri günden beri Ülkücü Hareketin kimyasını bozma, harekete ömür vermiş elit kadroları hain, dönek, satılmış gibi nitelemelerle başka siyaset tarlalarına kovalamayı adeta tek görev olarak görmüşler. Rahmetli Türkeş’in tedrisatından geçmiş kır saçlı elit kadroları sistemli bir şekilde partiden göçe zorlamışlardır. Binlerce dava adamı partiden kovulmuş, binlerce ülkü devi çeşitli uydurma bahanelerle kenara itilmiş, adeta ülkücü hareketin omurgası kırılarak partimiz bugünkü hallere gelmiştir.

 

          Kendilerine muhalefet edenleri fitne diye dışlayanlar maalesef bugün fitnenin odağı haline gelmiş, düşmanlarımızın bile bu harekete yapamayacağı tahribatı şimdi Devlet Bahçelinin etrafında ki ekip yapmaktadır. Ülkücü irade olup bitenleri kendisine has vakarı içerisinde izlerken, kitlesel olarak derin kaygılara ve şüphelere gark olmaktayız. Bu yapılanları bir Amerikan projesinin ayakları olarak değerlendirme noktasına gelip dayanmış bulunuyoruz. Her ne kadar ülkücü edebimiz bu tür ifadeleri ağzımıza almamıza izin vermese de bıçak kemiğe dayandığından artık seslendirmeden de duramıyoruz. Ağzımızdan çıkan her sert söylemin sebebi söz konusu ekibin yanlış tutumudur. Memleket ateş alıp yanarken bu milletin en son kalesi MHP’yi ateşe verenlere karşı hiçbir ülkücü susamaz. Bu yapılanlar densizliğin çok ötelerinde resmen delalettir. Kimi, kimler nerden kovuyor. İnsan kazanmak varken insan dışlamanın anlamı ve gayesi nedir? Bu hareket her gün budanarak silikleştiriliyorsa bizlerden susmayı hiçbir izan sahibi isteyemez.

 

         Ülkücü hareket artık tavrını koymalı ve bu ekibi tavsiye etmenin yolunu bularak yeni ufuklara kanat çırpmak zorundadır. Bu gidiş hayra bir gidiş değildir. Bu gidiş parçalanmaya, erimeye, çözülmeye doğru bir gidiştir. Bu işin lokomotifliğini Genel Merkez kadrolarının yapması kahredici bir manzaradır. Sayın Bahçeli ve ekibinin gizli amaçları apaçık ortadadır. Bu ekibin görevi ülkücü hareketi ana misyonundan koparak global şartlara göre yeniden dizayn ederek uysal bir koyun sürüsüne dönüştürmekten başka hiçbir şey değildir. Yetsin artık bu ayak oyunları ve herkes eteğinde ki taşları ayıklasın bakalım. Sayın Bahçeli ve ekibinin amacı muhalefet cephesini partileşmeye zorlamak ve hareketi bölüp parçalamaya matuf hallerdir. Ülkücüler bu oyuna gelmeyecekler ve MHP demeye devam edeceklerdir. Allah doğruların yar ve yardımcısı olsun.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
7 Yorum