1. YAZARLAR

  2. Osman YAZICI

  3. “GİZLİ” KAHRAMANLAR
Osman YAZICI

Osman YAZICI

Yazarın Tüm Yazıları >

“GİZLİ” KAHRAMANLAR

A+A-

 

Doktor, hemşire ve tüm sağlıkçıları alkışlayalım. Çünkü onlar her zaman; akışı hak ediyorlar. Korona öncesinde itilen, dövülen sağlıkçılarımızı sadece bu günlerde değil, her zaman alkışlayalım. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başta olmak üzere, tüm sağlıkçıları alkışlıyorum. Bugün size korona mücadelemizde ”Gizli” kahramanlarımızdan “söz edeceğim...

*

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kabinenin en önemli ve başarılı bakanlarından birisidir. Üstün niteliklerini, başarılarını çok yazdık. Bilinmeyen güzel özelliklerini, yakın dostum, Ankara’nın ”Kara kutusu”  ve kimsesizlerin “Görünmeyen destekçisiSadık Soylu’dan çok dinledim..

Bakan Soylu, PKK –FETÖ ve diğer terör örgütleri ile olan mücadelesi başta olmak üzere, 15 Temmuz gecesindeki dik duruşu, depremlerde ve korona salgını nedeniyle aldığı tedbirler alkışlanacak düzeydedir.

 Her alanda, 7/24 saat görevinin başındadır. Uyuşturuculara göz açtırmıyor. Nerede sorun varsa, bakan oradadır.. Yeri geldiğinde  ”Hata benimdir” diyerek istifa edebilen, koltuğuna yapışmayan, gelenekleri olan bir delikanlı siyasetçidir.

Bu arada; Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire başkanlığın başında İbrahim Seyidoğluları gibi; çok başarılı bir başkanın bulunması büyük bir şanstır. Bilinmesinde fayda var.

*

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Doğru Yol Partisi geleneğinden gelip, Demokrat partisi Genel Başkanlığı görevini yürüten genç siyasetçi ve Türkiye sevdalısıdır,

 Yeteneklerini, insani ve siyasi etkinliklerini derinliğine tanıma fırsatı bulduğum bir olgun ve yüksek değerli siyasi şahsiyettir.    Siyasetin her kademesinde onuruyla görev yapmıştır.

Soylu, en genç yaşından itibaren itibarlı işlerle uğraşmış; yaptığı işlere de itibar kazandırmıştır. Siyasetin   imbiğinden geçmiş, bilgisini, birikimini, deneyimini zirveye çıkarmış; damıtmış, hayatının her anını devlet ve millete amade geçirmiş birisidir.

Bakan Soylu, ülkenin içinde bulunduğu süreç bakımından önemli bir isimdir. Önemli başarılara imza attı.  Türkiye’nin takdirini topluyor. Uğradığı, gittiği yerlerde ilgi görüyor. Saygı ve sevgisinden kusur etmiyor.

Soylu, bir siyasi gelişmenin kavranmasında ve uygulanmasında dirayet gerektiren noktayı, işin en hassas ayrıntısında kavrayan yönetim ustalığıyla dikkat çekebilen yetenektir.   Olayların yorumlanmasında makul olmanın disiplinini kullanır.

Ve o makul noktanın önemine işaret eden tasnif ve tarif mahareti ekler. Siyasetteki üstün akıl kullanma yeteneği, bu iki meziyeti mezceden isabetten kaynaklanır. Türkiye’nin önemli isimlerindendir. Dünyayı ve ülkemizi kasıp kavuran korona mücadelesinde de önemli kahramanlardan birisidir.

*

CumhurbaşkanıMeclis Başkanı ve Bakanlar başta olmak üzere; devletin zirvesinin yaşadığı başkentin güvenliğini, huzurunu sağlamak kolay iş değildir. Ankara’nın başarılı Emniyet Müdürü; Servet Yılmaz ve ekibi, bu görevi başarıyla sürdürüyor

Ankara gibi önemli ilde ve başkentte; Emniyet müdürü olarak görev yapmak kolay bir iş değildir. Önemli olan zoru başarmaktır. Servet müdürümüz bu zoru başarmıştır, başarıyor. Kapısı ve telefonu 24 saat açıktır. Ankara onun ve ekibinin sayesinde huzur ve güven içinde yaşıyor…” Nazar” değmez inşallah…Korona mücadelesinde de ekibiyle 24 saat ayakta..

*

Yazımızın başında ”Gizli” kahramanlarımız dedik..

Bu gizli kahramanlarımız Emniyet ve Jandarma, dolaysıyla asker mensuplarımızdır. İçişleri Bakanı Soylu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar nün başkanlığında, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve asker ekipleri; 7 gün 24 saat, halkın huzur ve güvenliği için, Türkiye genelinde; fedakârca ölümüne görev yapıyorlar.

Sadece bir örnek. Ankara Emek’te oturuyorum. Aynı sokakta bulunan Bahçelievler Şehit Rahmi Sarıgül Merkez Amirliği’ndeki başarıları takdire şayandır. Oğuzhan İpek amirliğindeki Karakol ekibinin (Amir-Polis-Bekçi-sivil ekip) vatandaşa yönelik ev ev hizmetleri, hoşgörüleri, mütevazi, insancıl yaklaşımları, sağlıklarını hiçe atacak kadar fedakarlıkları, her türlü taktırın üzerindedir

Bütün karakol ve birimler, aynı ruh ve heyecan ile milli mücadele verdiklerini biliyorum. Sadece ,her gün önünden geçtiğim, komşu  karakoldan örnek verdim..

Allah hepsinden razı olsun..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız