1. YAZARLAR

  2. Alihan TELATAR

  3. Güle Güle Göçek Efendi
Alihan TELATAR

Alihan TELATAR

Yazarın Tüm Yazıları >

Güle Güle Göçek Efendi

A+A-

 

Biz bu hakemi gördüğümüz zaman eyvah diyoruz. Bu hakemle kazandığımız maç yok ki: Bu hakemleri hiç olmazsa Rizespor'un maçına vermeyeceksin. Rize'ye kimin düşman olduğu belli. MHK sana sesleniyorum. Sen seçiciliği doğru yap. Doğru yapmıyorsun. Belli hakemler var. Bunlar düşmanlık düzeyinde. Bunu ver, onu verme. Verdiğini iptal et. Bunda kesinlikle art niyet var. Bu normal hata filan değil. Hata olduğunu da kabul etmiyorum. Hüseyin Göçek gibi belli hakemler art niyetli olarak Rize'yi yakıyorlar. Ben buna da saygı duyuyorum. Tamam siyasi düşünceleri farklı olabilir. Ona da kabul. Ama sen MHK bunları bizim maça atama. Bu hakemler böyle. Başka hakem mi yok. Bunları kim atıyorsa hatalıdır ve içerideki Gladyo' ya da hizmet ediyor. Bu, bu kadar net. Maçtan önce ne olacağını biliyorsun ve eyvah diyorsun. İçeride ne olduğunu biliyorlar. Rizespor Cumhurbaşkanının takımı diye bu siyasi kararları buraya karıştırmanın bir manası yok. Dediğim gibi hata kesinlikle yok. Kesinlikle kasıt var.

Evet evet. Bu sözler Çaykur Rizespor Başkanı Metin Kalkavan'ın. Rizespor başkanı olduğu günden itibaren MHK'yi ve hakemleri her zaman koruyan. Camiasından ve taraftarından büyük eleştiriler almasına rağmen hakemleri sürekli savunan Kalkavan dün patladı. Patlamakta da sonuna kadar haklı.

Çünkü dün Rize' de bir kez daha hakem katliamı yaşandı. Hüseyin Göçek efendi Rize'ye adaletli bir maç yönetmeye değil eyyamcılık yapmaya geldi. Eyyamın kralını yaptı ve valizini alıp gitti. Harbiden yazık, harbiden günah. Bırakın hakemliği insan, insan olarak utanır. Ama Göçek'te utanma duygusu yok.  Rizespor'un Osmanlıspor ile oynadığı maçta tam bir Göçek'lik yaptı.

Maçın ilk yarısında Sercan'a faulden dolayı sarı kart veriyor. Ama gel gör ki, Sercan'ın yaptığından daha ağırını yapıp taban giren Osmanlıspor'dan Lukasz Szukala'yı ikinci sarı karttan Kırmızı kartı gösteremiyor.

Durun daha bitmedi. Maçın 77 dakikasında Rizespor'un rakip kalede gol aradığı pozisyonda top Osmanlıspor'lu futbolcunun iki eline birden çarpıyor. Tartışmasız çok net bir penaltı. Göçek'te penaltıyı veriyor. Sonra çizgi hakemine koşup yanlış anons duydum diyerek penaltıyı iptal ediyor. Göçek efendi, faulleri ve penaltıyı gözlerin görmüyor. Kulakların damı duymuyor. Hem görmüyorsun hem duymuyorsun. Aslında görüyorsun ve duyuyorsun. Hem göremeyen ve duymayan nasıl hakemlik yapar. Yapar çünkü sen eyyamcının kralısın. Maçı Rizesor'dan alıp Osmanlıspor'a ellerinle veriyorsun 3 puan ile birlikte. Bu maçtan aldığın para sana haram olsun. Sakın çocuklarına bu paradan harcama yapma. Babalarının günahını çocukların çekmesin. Art niyetlisin. Sana da hakemliğine de yazıklar olsun. Vicdanın rahat mı?. Mutlaka rahattır. Çünkü sen böyle maç yönetmeye alışmış birisin. Umurunda bile olmaz. Kalkavan'ın dediği gibi Gladyo'nun sana verdiği görevi bir kez daha çok iyi yaptın.

Evet Hüseyin Göçek efendi. Bir kez daha Rizespor'a karşı görevini eksiksiz yerine getirmenin mutluluğunu yaşayarak istediğin gibi oyna. Ama sana artık güle gülü. Bu sezon daha maç yönetemezsin. Gelecek sezon'da FİFA hakemliğin alınacak ve Türk futbolu ve hakemliği senden ve senin gibilerden sonsuza kadar kurtulacak.

Güle Güle Göçek efendi...

 

 

Yardımcı: Çok üzüldüm

 

Çaykur Rizespor'un sahasında Osmanlıspor'a 1-0 mağlup olduğu maçı yöneten Hakem Hüseyin Göçek'e bir tepkide Futbol Federasyonu Başkan vekili Servet Yardımcı'dan geldi. Maçı televizyondan izlediğini söyleyen Servet Yardımcı, "Bir FİFA hakeminin böyle yapmaması gerekiyordu. Önce Penaltı'yı verdi sonra iptal etti. Yönetimi karşısında çok üzüldüm. Bunlar elbette çok hassas konular. İnşallah bir daha böyle olmayacak" dedi.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum