1. YAZARLAR

  2. Alihan TELATAR

  3. Güle Güle Saffet hoca
Alihan TELATAR

Alihan TELATAR

Yazarın Tüm Yazıları >

Güle Güle Saffet hoca

A+A-

Saffet Susiç’in taktik anlayışı ve oyunculara saha içerisinde vermiş olduğu görev müthişti. Hem de ne müthiş…
Daha maçın on yedinci dakikasında durum bir anda 2-0 oldu. Tabi Beşiktaş’tı öne geçen. Emrah, Tijikuzu ve Victoria’nın yokluğunda Saffet hoca kendini harikalar diyarında zannetti.
Sağ tarafta genç Fatih, hemen onun önünde sol ayaklı Ferdi. Sol tarafta ise sağ ayaklı Tolga. Önünde de Erhan Albayrak. Böyle bir görüntüde harekete geçen Beşiktaş Rizespor’un sağ kanadını yol geçen hanına çevirdi.
İbrahim Üzülmez, Rizespor’un sağ kanadından geliştirdiği atakta takımının ilk golüne imza attı. Ardından kornerden gelen topla atılan gol Rizespor’u bir anda şaşkına çevirdi. Bu müthiş hatasının farkına varan Susiç, Ferdi’yi sol kanada çekerken Erhan’ı da forvette görevlendirdi.
Atı alan Üsküdar’ı geçmişti bu değişiklikler yapıldığında. Yeşil-Mavililer’e hafif bir kıpırdanma getiren taktik değişikliği sonuca yansımadı.
İlk yarı Beşiktaş’ın 2-0’lık üstünlüğü ile kapandıktan sonar Susiç, Hasan’ın yerine Cemil’i oyuna alarak başladı. Erhan’ı da geriye çekti. Erhan’ın golüyle fark bire indi. Bu gole kadar Rizespor’un rakip kalede bırakın şut atmayı pozisyonu dahi yoktu. Golden sonra Susiç önce Murat’ı, ardından da Jelic’i oyuna aldı. Ancak Nobre’yle gelen üçüncü gol puan umutlarını bitirdi.
Futbolcuların saha içerisindeki görev yerlerini sık sık değiştirmeleri oyun anlayışında kopukluk yaratınca farklı yenilgi ortaya çıktı. Kupada az da olsa şansı olan Yeşil-Mavililer dün akşamki yenilgiyle havlu attı. Günler önce gideceği belli olan Saffet Susiç’in taktiği Rize’ye son hediyesi oldu.
Güle Güle Saffet hoca…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız