1. YAZARLAR

  2. Seyfullah FIRAT

  3. GÜLE GÜLE SEVGİLİ KARDEŞİM
Seyfullah FIRAT

Seyfullah FIRAT

Yazarın Tüm Yazıları >

GÜLE GÜLE SEVGİLİ KARDEŞİM

A+A-

Merhum Ömer Lütfi Mete hakkında yazdığım bu ikinci yazım oluyor. Sağlığında yazı yazarken çok kolayca yazmıştım. Şimdi ise hayatımın en zor yazısını yazmaya çalışıyorum.

İki sene kadar önce bu sitede ve Haber Karadeniz Gazetesindeki köşemde yazdığım yazımda onun nasıl bir dava ve gönül insani olduğunu anlatmıştım.

Şimdi onun son yolculuğuna çıkışının öncesinde yazı yazmak çok zor. Koca bir ömrün önemli bir kesitini onunla aynı çizgide binlerce yürekli insanlarla birlikte paylaşmıştık.

Kara Eylül öncesinde birlikte ağlamış birlikte memleket ve millet kaygısına düşmüştük. O bizler arasında çok farklıydı. Biz kendimizi bir kanadı eksik kuş gibi hisseder, eksik kanadımızın tamir işini ona verirdik ve onun tedrisatına girerek bilgi deryasında yüzmeye çalışırdık.

Biz onu her zaman iki kanadı sağlam olan arkadaşımız, ağabeyimiz olarak tanırdık. Çünkü onun yaşantısı bizim gibi sloganlarla renkleştirilmişliğin çok ötelerindeydi. Bizzat yaparak ve yaşayarak şekillenmiş kule insanlarımızdan birisiydi.

Onun secdeye varışı bizden çok farklı, onun memleket meselelerine bakışı bizi kıskandıracak kadar kıvrak ve netti. O gerçek bir entelektüel, gerçek bir alim ve gerçek bir dava adamıydı.

Sevgili Ömer Ağabeyimiz şimdi bizden koptu ve çok sevdiği ebedi köşküne doğru en son yolculuğuna çıktı. Artık Ömer Ağabey bundan böyle madden aramızda olamayacak. Onun boşluğu yaşadığımız sürece bizim camiamızda derinliğine hissedilecek.

O geçmişte birlikte olduğu ve çok sevdiği ağabeylerinin yanına gitti şimdi. Rahmetli Galip Erdem vefat ettiğinde Ömer ağabeyin gözünden yaş damlacıklarının koptuğuna şahit olmuştum. Şimdi de benim gözyaşlarım Ömer kardeşim için akıyor.

Artık Ömer Başkan aramızda yok. O çok sevdiği cennet mekan Başbuğun, Ahmet Arvasi üstadın, Galip Erdem beyin, Muhsin Başkanın ve daha nice dava adamlarının kervanına katıldılar. Yolun açık olsun sevgili kardeşim. Selam getir bizden o güzel insanlara. Ne mutlu onlara ki, onlar koca bir ömrü kutlu bir dava uğruna harcadılar.

O şimdi, bir ömür çizgisinde yürüdüğü Peygamberinin sancağı altına koştu. Yolun açık mekânın cennet olsun. Senin tüm sevenlerine, aile efradına, Meteler akrabasına ve cümle dava arkadaşlarına sabır ve ecirler diliyorum.

Başımız sağolsun.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
10 Yorum