1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Günaydın, kooperatif için projelerini açıkladı
Günaydın, kooperatif için projelerini açıkladı

Günaydın, kooperatif için projelerini açıkladı

13 Eylül 2023 Çarşamba günü yapılacak olan S.S.53/8 Pazar Tarımsal Kalkınma Kooperatif seçimlerinde başkanlığa aday olan İlhami Günaydın, projelerini açıkladı:

A+A-

Başkan Adayı İlhami Günaydın, seçilmesi halinde yapacağı projeler hakkında bilgi vererek, "Sınırlı Sorumlu 53/8 Tarımsal Kalkınma Kooperatifi seçimlerinde çok kıymetli hemşehrilerimiz ve kooperatifimizin değerli ortaklarından gelen talep doğrultusunda ekibimle birlikte yönetime talip olduk. Kooperatifimizin kuruluş amaçlarından biri olan, ortaklarına ve üreticilerine ucuz gıda ve ucuz gübre tedarik etmektir. Uzun yıllardan beri uygun fiyat ve kaliteli marketçilik anlayışıyla hizmet veren kuruluşumuzdan, maalesef son yıllarda ortaklarının büyük bir çoğunluğunun alış verişi kestiğini, gübre alımını da daha ucuza farklı yerlerden gerçekleştirdiğini müşahede ettik. Elbette ki bu duruma düşülmesinin izahı yönetimsel anlamda olduğu muhakkaktır. Şayet sizler, takdir ve teveccühünüzle yönetim yetkisi bizlere verilirse, ilk etapta marketimizden uzaklaşan, alış verişi kesen ortaklarımızı yeniden marketimizden alış veriş yapmalarını sağlamak olacak. Bu nasıl olacak? Piyasalara baktığımızda onlarca alış veriş marketleri vardır. Bunlara her geçen gün yenileri eklenmektedir. Bunlar bulundukları yerlere hem kira veriyor, hem de vergi veriyor. Kooperatifimiz ise bu hizmeti kendi binasında yaptığı için kira ödemediği gibi vergi  de vermiyor. Diğer marketlere rağmen avantajlı durumumuzu dezavantaja dönüştürmenin izahını anlamak mümkün değil. Evet, şayet bize yetki verirseniz, ilk iş olarak  ortaklarımıza en ucuz gıdayı ve gübreyi ulaştırmak olacaktır. İkinci etapta, şehrin merkezinde bulunan binamızın üst katları uzun yıllardan beri atıl durmaktadır. Biz bu binayı çok amaçlı kullanarak adeta küçük bir AVM şeklinde değerlendireceğiz. Marketçiliğin dışında giysiden mobilyaya, temizlik maddesinden beyaz eşyaya. Pazar ölçeğinde küçük bir AVM'yi ilçemize kazandıracağız." dedi.

koop1-011.jpg

Mal alım işlerini bizzat merkezinden, yani birinci elden yapacaklarını söyleyen Günaydın, "Evet,  9000 küsur üyesi bulunan Kooperatifimizin, maalesef 5-6 bin üyesi aktif gözükmemektedir. Yani kooperatifimizden alış veriş yapmamaktadır. Neden? Elbette ki yüksek fiyat etiketlerinden. İşte bu aktif olmayan üyelerimizi, kâr marjını daha düşük tutarak yeniden aktif hale dönüştüreceğiz. Daha önce BİM'in yanında açılan marketimizi tekrar faaliyete sokarak, zücaciye diye açılan dükkânı da küçük AVM diye oluşturacağımız merkezdeki binanın katlarından birine taşıyacağız. Yine ilk etapta düğün salonuna giden yolların yapılması önceliğimiz olacaktır. Salon binasının yanında yer alan kereste atölyesine gelen kütüklerin alana dökülmesi müthiş bir kirlilik arz etmektedir. Kereste atölye  sahipleriyle görüşülerek ortaklaşa  çevre duvarlarını yapmak suretiyle kirli görüntüyü ortadan kaldıracağız. Uzun vadede Kooperatifimizin gelirlerini artırmak amacıyla  Hopa ilçesi örneğinde olduğu gibi çay atölyesiyle birlikte kendi çay markamızı oluşturarak piyasalardaki yerimizi alacağız. Bunun dışında, öteden beri söylenen ancak bir türlü hayata geçirilemeyen  meyve suyu konsantre fabrikasının yöremize kazandırılmasının gayreti içerisinde olacağız. Ayrıca ikinci bir düğün salonu projemiz var. Bütün bu hedeflere ulaşmak için, destek sizden, hizmet bizden diyoruz.” ifadelerini kullandı.

yntm-008.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
5 Yorum