1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Gürcü yüzücü fırtınaya tutuldu
Gürcü yüzücü fırtınaya tutuldu

Gürcü yüzücü fırtınaya tutuldu

Gürcü milli yüzücünün 120 kilometrelik Rize-Batum arası yüzme rekor denemesi, Karadeniz'de çıkan fırtına nedeniyle yarım kaldı.

A+A-

GÖKTÜRK FIRAT
Gürcü Milli yüzücü Zurab Khomasunidze'nin Rize'den başlayıp Gürcistan'ın Batum şehrinde sona erecek olan 120 kilometrelik dünyanın en uzun mesafeli yüzme rekoru denemesi fırtına engeline takıldı.
Zurab Khomasunidze, Guiness Rekorlar Kitabı'na girebilmek için geçen Pazar günü Rize sahilinden 120 kilometre uzaklıktaki Batum'a doğru yüzmeye başladı. Denizden hiç çıkmadan 120 kilometre yüzmeyi planlayan genç sporcu geçen gece Rize'nin Ardeşen ilçesi açıklarında fırtınaya yakalandı. Rekor denemesini yarıda bırakmak zorunda kalan Khomasunidze, büyük bir üzüntü ile karayoluyla ülkesine döndü. Khomasunidze'nin önümüzdeki günlerde rekor denemesini yinelemek için Rize'ye tekrar geleceği öğrenildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum