1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Habere gittiler, kan verdiler!
Habere gittiler, kan verdiler!

Habere gittiler, kan verdiler!

Rize'de Kızılay'ın promosyonlu kan bağışı haberine giden bir grup gazeteciden, Başkan'ın talebiyle 6 ünite kan alındı.

A+A-

Gazetecilerden kan bağışı
GÖKTÜRK FIRAT - Haber amaçlı Kızılay Rize Şubesi'ne giden bir grup gazeteci, Kızılay Rize Şube Başkanı Mehmet Nuri Gezmiş'in talebi üzerine kan bağışında bulundular. Gazetecilerden toplam 6 ünite kan alındı. En fazla kanı Karadeniz Gazetesi'nin 95 kiloluk muhabiri İlyas Gür verdi. Habere giderken haber olan gazeteciler, Kızılay'ın düzenlediği kampanyanın bir parçası olmaktan memnunluk duyduklarını ifade ederek çalışmanın başarıya ulaşması için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söylediler.

Promosyonlu kampanya
Rize'de Kale Market isimli işletme, son bir ay içerisinde Kızılay'a kan bağışında bulunan kişilere çeşitli hediyeler verdi. İşletme ayrıca bugün gerçekleştirdiği kura ile kan bağışında bulunanlar arasından şanslı bir kişiye sürpriz bir hediye verdi.
Sürpriz hediyenin talihlisinin bulunması için Kızılay Rize Şubesi'nde bir kura töreni düzenlendi. Kura çekiminden önce Kızılay Rize Şube Başkanı Mehmet Nuri Gezmiş bir açıklama yaptı. Gezmiş açıklamasında, "Göreve geldiğimizden bu yana 4 bin 800 ünite kan topladık. Bu yıl içerisinde ise 3 bin 800 ünite kan topladık. Rize'nin yıllık kan ihtiyacı 2 bin 800 ünitedir. Bu nedenle topladığımız karları zaman zaman ihtiyaca göre çevre illere de gönderiyoruz. Vatandaşlarımız eskiden olduğu gibi ihtiyaç durumunda kan sıkıntısı çekmesinler. Kızılay Rize Şubesi olarak 24 saat hizmet veriyoruz. Talep halinde ücretsiz olarak hastanelerimize güvenli kan hizmeti veriyoruz. Vatandaşlarımız günün hangi saati olursa olsun şubemize gelerek kan ihtiyaçları olan kanı talep edebilirler. Kan her har gibi hataya mahal verilmemesi için talep üzerine ilgili hastaneye gönderilmektedir." şeklinde konuştu. Konuşmanın ardından Kızılay Rize Şubesi Hemşirelerinden Elif Beygirci çektiği kura ile yardım sever talihliyi belirledi. Sürpriz hediyeyi Özkan Güzel isimli şahıs kazandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız