1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Hamile kadın için seferberlik!
Hamile kadın için seferberlik!

Hamile kadın için seferberlik!

Çamlıhemşin ilçesinde doğum sancısı başlayan ve kardan kapanan yol nedeniyle hastaneye ulaşamayan kadının imdadına Rize Valisi Esen yetişti.

A+A-

Vali devreye girdi,mahsur kalan hamile kadın kurtarıldı
Muhammet KAÇAR - Rize'nin Çamlıhmeşin ilçesi Topluca köyünde 9 aylık hamile bir kadının doğum sancıları tuttu. Kardan dolayı kapalı olan köy yolu yakınlarının Vali Kasım Esen'e telefonla ulaşması sonucu açıldı. Sancıları artan kadın son anda hastaneye yetiştirildi.
Rize ‘nin Çamlıhmeşin ilçesi Topluca köyü Enginler mahallesinin yolu yoğun kar yağışı nedeniyle 3 gün önce ulaşıma kapandı. Mahallede oturan Aynur Yağcıoğlu (27) adlı 9 aylık hamile kadının doğum sancıları başladı. Yolu açtırmak için ilçedeki yetkilileri arayan fakat bir sonuç alamayan yakınları son çare olarak Rize Valisi Kasım Esen‘i telefonla aradı. Olayla yakından ilgilenen Vali Kasım Esen, hemen Çamlıhemşin ilçe kaymakamı Şenol Koca'ya talimat vererek köye iş makinesi sevk etti. Yapılan çalışma sonucu yol ulaşıma açılınca doğum yapmak üzere olan kadın hastaneye yetiştirildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
6 Yorum