1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Hamsinin suyu dert oldu!
Hamsinin suyu dert oldu!

Hamsinin suyu dert oldu!

Yollara hamsi suyu akıtarak trafik kazalarına sebep oldukları gerekçesiyle hamsi taşıyan kamyonların trafiğe çıkmalarına izin verilmiyor!

A+A-

Samsun Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, yollara hamsi suyu akıtarak trafik kazalarına sebep oldukları gerekçesiyle hamsi taşıyan kamyonların trafiğe çıkmalarına izin vermiyor.
Samsun Limanı ile Artvin, Rize, Trabzon, Giresun, Ordu, Sinop ve Kastamonu illerinden kamyonla kasa içinde dökme hamsi taşıyan araçlardan dökülen hamsinin ve sızan suyun karayoluna dökülüp kazalara sebep olması üzerine Trafikten Sorumlu Samsun Emniyet Müdür Yardımcısı Fikret Aydoğdu, Bölge Trafik Şube Müdürlüğü ve Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerine talimat vererek, yollara hamsi suyu akmasına sebep olan araçlara izin verilmemesini istedi. Trafik ekipleri, İl Trafik Komisyonu'nun aldığı ve Resmi Gazete'de yayınlanan karar doğrultusunda bu tür araçları trafikten men ediyor.
 
Trafik Denetleme Şube Müdürü Nursal Bilkay, ambalajlama yapılmaksızın gemilerden pompalama sistemiyle kamyonların kasalarına doldurulan hamsinin taşınmasının yasak olduğunu hatırlatarak, ancak özel depolama sistemi yapılmış araçlara izin verdiklerini söyledi. Denetimlere başladıklarını kaydeden Bilkay, "Hamsi suyunun araçlardan sızmasına ve yollara hamsi dökülmesine sebep olan araçların trafiğe çıkışına izin vermeyeceğiz. Sürücülerimiz bu konuda daha önceden tedbirlerini alsınlar. Hamsi yükleme yapılan balıkçı motorları ise gerekli tedbir alınmayan kamyonlara yükleme yapmasınlar. İl Trafik Komisyonu'nun aldığı karar doğrultusunda, kurallara uymayan kamyonları trafikten men ediyoruz ve ayrıca 49 YTL de para cezası yazıyoruz" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız