1. YAZARLAR

  2. Alihan TELATAR

  3. Hayat öpücüğü
Alihan TELATAR

Alihan TELATAR

Yazarın Tüm Yazıları >

Hayat öpücüğü

A+A-

Rizespor kötü gidişine Malatya maçıyla son verdi.
İkinci yarının başından itibaren serbest düşüşe geçen Yeşil-Mavililer içeride ve dışarıda üst üste mağlubiyetler aldıktan sonra şeytanın bacağını Malatya’da kırdı.
Bu Rizespor için bu adeta bir hayat öpücüğü oldu.
Yeşil-Mavililer, dönüm gözüyle baktıkları bu maça iki gün önce gittiler.
Karşılaşmaya kötü başladı, 5. dakikada mağlup duruma düştü Rizespor.
Ev sahibi takım oyunun ilk bölümlerinde etkili oldu. Ama ilerleyen dakikalarda dengeyi kuran Rizespor bu maçtan ne kadar çok galip gelmek istediğinin sinyalini verdi. Bununla da Serdar Samatya’lınan golü skora denge geldi. Bu ilk yarının sonucuydu.
Rizespor uzun zamandır özlediği galibiyeti Serdar’ın asisti Çağrı’nın golü ile bularak sahadan çok ama çok önemli bir galibiyetle ayrıldı.
Bu galibiyet bir ağacın yeniden filizlenmesi gibi oldu. Haftalar süren kötü gidişten sonra alınan galibiyette Raşit Çetiner’in rolü çok büyüktü ama saha içerisinde sorumluluğu üstlenip rolünü çok iyi yapan bir Serdar vardı. Serdar mükemmel oynadı. İlk golü attı ikincisini de hazırlar gibi oldu. Eski takımına karşı Rizespor’u galibiyete taşıyan isim oldu.
Sadece serdar değil tabii ki saha içireninde görev yapan herkes pastadan payını aldı.
Kazanmak için yüreklerini ortaya koydular.
Böylesine bir kritik maçlarda futbol önemli değil. Kazanmak önemli.
Rizespor bunu da yaparak üç puan aldı ve üzerinde bulunan kara bulutları dağıttı. Lige yeniden merhaba dedi. Hem stresten hem de gerilimden kurtardı. Futbolcular güven kazandı.
Raşit Çetiner, çıktığı ikinci maçta aldığı galibiyetle taraftarın gönlünü kazandı.
O da yeni yönetimin ilk galibiyeti oldu.
Rizespor kış uykusundan uyandı.
Önemli olan bu galibiyet serisinin devamını getirmektir. Fakat bir çiçekle de bahar gelmez. Bunun içinde çok çalışıp sonraki maçları kazanmak gerek…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum