1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Hayırseverler protokol imzaladı
Hayırseverler protokol imzaladı

Hayırseverler protokol imzaladı

Rize'de hayırseverlerin yapmayı taahhüt ettikleri okul, yurt ve sağlık ocağı için protokol imzalandı. Rize Valisi Esen hayırseverlere teşekkür etti.

A+A-

Mustafa BAYRAK - Merkez Veliköy İlköğretim okulunun ek bina, 2 laboratuar, 4 derslik yapımını üstlenen hayırsever iş adamı Ali Kopuz, İyidere Fıçıtaş’a 16 derslik yaptıracak Celil Mete, Güneysu İlçesinde 200 kişilik kız-erkek öğrenci yurdu yaptıracak Halil Cingillioğlu ve Veliköy Sağlık Ocağını yaptıracak hayırsever işadamı ile Rize Valiliği arasında bir protokol imzalandı.
Protokol töreninde konuşan Rize valisi Kasım Esen “Veliköy ilköğretim okulu il genelinde OKS sınavlarında iki yıl üst üste birincilik almış bir okul. İşadamlarımızın desteği ile bu okulumuza bir laboratuar ve kapalı spor salonu ile 1960’lı yıllarda yapılan eski sağlık ocağının yerine modern bir sağlık ocağı yaptırıyoruz. Güneysu ilçesine ise 200 kışlık öğrenci yurdu yaptırıyoruz. Rize’de iş adamlarımız 673 derslik yaptılar. Amacımız her ilçede anaokulu yapmak. Eğitim tabandan başlar. Herkesin bir hedefi olmalı. Hedefsiz insan canlı cenaze gibidir. Rize Eğitim Turizm sağlık ve organik tarım (RETSO) hedeflerimiz arasındadır. Rize olarak Eğitim v e Sağlık merkezi olmak istiyoruz” dedi. Törene Güneysu Kaymakamı, Güneysu belediye başkanı, İl milli eğitim müdürü ve protokolü imzalayan vekiller katıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız