1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Hayvanlarınızın küpesi var mı?
Hayvanlarınızın küpesi var mı?

Hayvanlarınızın küpesi var mı?

Büyükbaş hayvanlarının küpeleme işlemini yapmayan besiciler uyarılarak Kurban Bayramında sevkiyat gerçekleştiremeyecekleri belirtildi.

A+A-

Necmettin YARICI - Kurban Bayramı yaklaşırken büyükbaş hayvanlarını küpeleme işlemlerini tamamlamayan besiciler uyarılarak 31 Aralık 2006 tarihine kadar tanınan süreyi değerlendirmeleri istendi.
Tarım müdürlüğü ekiplerinin büyük baş hayvanlarda küpeleme çalışmalarına devam ettiği ve besicilerin de görevlilere yardımcı olunmaları istendi. Yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Ardeşen Tarım İlçe Müdürü Ferhat Çağlar kulak küpesi hiç olmayan hayvanlarla 6 aydan küçük olanların küpeleme işleminin devam ettiğini hatırlatarak, “Hayvanların küpelenmesi için bakanlığımızca 31 Aralık 2006 tarihine kadar süre verilmiştir. Bizler her yaş grubunda hayvanların küpelenmesini yapıyoruz. O yüzden vatandaşlarımızın o tarihi geçirmeden küpesiz hayvanlarını tespit ederek işlemlerini yaptırmaları gerekiyor.” dedi. Müdür Çağlar kurban bayramı yaklaştığı için küpesiz hayvanların sevk olamayacağını da kaydederek ekiplerin mahalle ve köylerde çalışmalarının sürdüğünü belitti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız