1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. ARTVİN

  4. Hazır beton tesisleri açıldı
Hazır beton tesisleri açıldı

Hazır beton tesisleri açıldı

Arhavili müteşebbislerin kurduğu HAT-PEK tesisleri düzenlenen törenle hizmete açıldı...

A+A-

İnşaat sektörüne hizmet verecek olan HAT-PEK hazır beton tesisi Kavak yolu üzerinde muhteşem bir açılış töreni ile hizmete girdi. Arhavi Kaymakamı Ali Akça, Belediye başkanı Musa Ulutaş, Artvin Otobüsçüler derneği başkanı İrfan Topaloğlu, Ticaret odası Başkan Atıf Kesim ve vatandaşların katıldığı görkemli bir açılış töreni ile hizmete açıldı.
Arhavi'li işletmeciler Hüsnü Hatinoğlu ve Erdal Peker tarafından kurulan HAT-PEK Beton işletmesinin Arhavi ve bölge için çok önemli bir yatırım olduğunu ifade eden Kaymakam Ali Akça "İlçemizin girişimcilerini bu yürekli ve cesaret verici girişimlerinden dolayı kutluyorum" dedi.
Arhavi Belediye Başkanı Musa Ulutaş da yaptığı konuşmada "Bir ilçenin yerel yöneticisi olarak şu an en mutlu günlerimden birini yaşıyorum. Bölge ekonomisi ve ilçemiz ekonomisi açısından çok önemli bir yatırıma imza atan Sayın Hüsnü Hatinoğlu ve Erdal Peker kardeşlerimi kutluyorum. Arhavi'miz her gecen gün kendini geliştiriyor diye hep söylüyorum. Bu gelişmenin en önemli ayağı İnşaat sektörüdür. İnşaat denilince de akla beton gelir. İlçemizde bu tesis sayesinde daha da modernleşme doğrultusun da hızlı adımlarla ilerleyecektir. İşletmeci hemşehrilerimi ilçemize böyle bir tesis kazandırdıkları için kutluyorum. Her konuda yardımcı olacağımızı da bilmelerini istiyoruz. Bu işletme bölgeye ve Arhavi'mize hayırlı olsun" dedi.
HAT-PEK Hazır Beton işletmesi için Arhavi Halk Bankası da KOBİ kredisi kullandırdı. 2 milyon 300 bin YTL' ye mal olan işletmenin açılış kurdelesini Arhavi Kaymakamı Ali Akça, Belediye başkanı Musa Ulutaş ve Mustafa Hatinoğlu birlikte kesti. Açılış sonrası davetlilere yemek ikram edildi.
6 bin m2 alan üzerine kurulan tesis, 1 adet araç üzerinde Pompa, 4 adet mikserli Kamyon, 3 adet iş Makinesi, 60 metreküp Beton santralı ve 2 adet TIR sılobazdan oluşuyor.
İşletme müdürlüğünü Ahmet Kekeva'nın yaptığı tesise 8 adet değişik iş makinesi daha alınacak. Yaklaşık 30 elemanın çalıştırılacağı işletmenin 2 milyon300 bin YTL yekun maliyeti olduğu ve Arhavi Halk Bankasından 455 bin YTL KOBİ kredisi kullandığı belirtildi. Tesisin gelişimi için 870 bin YTL'lık yatırım daha yapılacağı ifade edildi.
Fındıklı, Arhavi, Hopa, Kemalpaşa ve Borçka'ya hizmet verecek olan HAT-PEK'in günlük 500 metreküp beton üretme kapasitesine sahip olduğu belirtilirken tesiste kum, mıcır ve asfalt malzemesi üretiminin de gerçekleştirileceği belirtildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
3 Yorum