1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Hemşin'i Gençler Koruyacak!
Hemşin'i Gençler Koruyacak!

Hemşin'i Gençler Koruyacak!

Doğu Karadeniz’in bozulmamış ender yörelerinden Hemşin ilçesindeki gençler TEMA ve ilgili kuruluşlarca doğa koruma eğitiminden geçiriliyor.

A+A-

T.C. Başbakanlık DPT Türk Ulusal Ajansı’nca desteklenen Gençlik Projesi kapsamında TEMA Vakfı Rize Temsilciliği ve Rize Çevre Orman Müdürlüğü desteği ile Hemşin’de yaşayan gençlere çevre eğitimi verildi.
Hemşin Belediyesi Kültür Salonunda gerçekleştirilen eğitime, Kaymakam Fehmi Sinan Niyazi, Hemşin Belediyesi çalışanları, öğretmenler ile lise ve ilköğretim okullarından yüze yakın öğrenci katıldı.
Programının açılışında konuşan proje sorumlusu ve TEMA Vakfı Rize Temsilcisi Nevzat Özer, Hemşin’in sahip olduğu biyolojik zenginliğin önemine değinerek, Doğal varlıkların koruma, çok yönlü kullanma anlayışı doğrultusunda sürdürülebilirliğinin sağlanmasında gençlere büyük görev düştüğünü belirtti. Hemşin’deki eğitimlerin süreceğini de belirten Özer; eğitimlerle, yaşadığı çevrenin farkında, sorunlarına sahip çıkan, onları değiştirme kararlılığında, sivil toplum örgütlerinde çalışma kültürüne ulaşmış, bilinçli, donanımlı gençler yetişmesini amaçladıklarını ifade etti.
Eğitim programında; Rize Çevre-Orman Müdürlüğü Ziraat Mühendislerinden Uğur Altınkaya “Biyolojik Zenginliğimiz ve Çevre” , yine aynı Müdürlüğün Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’nden Müjdat Akkurt ise “Rize Flora ve Faunası” adlı sunumları gerçekleştirdiler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız