1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Hemşin'in geleceğini konuştular
Hemşin'in geleceğini konuştular

Hemşin'in geleceğini konuştular

Rize'nin Hemşin ilçesinin geleceğini şekillendirecek çay fabrikası, toplu konut ve kentsel dönüşüm projeleri, düzenlenen toplantıda masaya yatırıldı.

A+A-

Hemşin’in geleceğini şekillendirecek Toplu konut, Çaykur Çay fabrikası ve Kentsel Dönüşüm Projeleriyle ilgili ilçede yaşayanların fikirlerini almak amacıyla bir toplantı düzenlendi. Hemşin Belediyesi Kültür Salonunda Kaymakam Fehmi Sinan Niyazi ve Belediye Başkanı Başar Cumbur’un katıldığı toplantıda, muhtarlar, arazi ve arsa malikleri, siyasi parti ilçe başkanları ile vatandaşlar da hazır bulundu. Kaymakam Fehmi Sinan Niyazi yaptığı açış konuşmasında Belediye Başkanı Başar Cumbur’a düzenledikleri önemli toplantı nedeniyle teşekkür ederek; "Bu çalışmalar Hemşin'in geleceğidir. Sonuç alınabilmesi için hepimizin elbirliği ve kararlılıkla bu işlere sahip çıkmamız gerekiyor. İlçemizle ilgili önemli projeler gündeme gelmiştir. Çay Fabrikası bile başlı başına ilçenin kaderini değiştirecek önemli bir adımdır. Toplu konut ve kentsel dönüşüm projelerinin çok iyi anlaşılarak bu yatırımların ilçenin geleceğini nasıl şekillendireceği konusunda gerekli adımların atılması için herkesin fedakârlıkla çaba ve gayretini ortaya koyması gerekiyor." şeklinde konuştu.
  Başkan Başar Cumbur da yaptığı konuşmada böylesine önemli bir toplantının daha geniş bir katılımla gerçekleşmesini beklediklerini belirterek, “Bir şey olmaz diye diye bu günlere geldik. Bir şey yapmadan elbette hiçbir şey olmaz. Bir şeyler yapmak için çaba gösterenlere destek olmadan, o çabalara katılmadan sonuca elbette ulaşılmaz. Göreve geldiğim günden bu yana yaptığım her işin açık ayrımsız ve yansız olmasına özen gösterdim. Onun için bu bilgileri sizlerle paylaşma gereği duydum. Toplu Konutlar bugün ihale ediliyor. Ancak arsa sorunumuz kadastro çalışmalarından dolayı tam anlamıyla çözülmüş değil. Yasal askı sürecini bekleyeceğiz. Kentsel dönüşüm için fotoğraflama çalışmaları bitti. Jeolojik ve jeofizik çalışmaları devam ediyor. Zemin etüdü için sondaj çalışmaları yapılıyor. Çay Fabrikası konusunda da muhakkak bir arsa bulmamız gerekmektedir. Bunun için fikir birliği sağlamak zorundayız." Dedi. Toplantıya katılanların da fikirlerini ortaya koymasıyla ortak bir nokta oluşturularak yapılacak yatırımlarda çizilecek rotanın belirlenmesi amacıyla bir kurul oluşturulmasına karar verildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum