1. YAZARLAR

  2. B. Ali KAVALCI

  3. Her mahalleye bir polis
B. Ali KAVALCI

B. Ali KAVALCI

Yazarın Tüm Yazıları >

Her mahalleye bir polis

A+A-

Rize il Emniyet Müdürlüğü daha henüz birçok ilimizde olmayan, Toplum Destekli Polislik çalışmalarını başlattı.
Halkın üstünde değil, halkın içinde güvenli yaşam için toplumsal birliktelik şarttır.
Toplum için, Toplumla birlikte her mahalleye görevlendirilen polislerimiz çalışmalarını büyük bir titizlikle yürütmektedirler. Geçenlerde ikamet ettiğim sitenin toplantısına, konuyla ilgili bilgiler vermek üzere, Toplum Destekli Polislik Büro Amir yardımcısı Baş komiser Aydın Serbest teşrif ettiler. Emniyet Müdürlüğü Teşkilatına çok yakışan saygı, sevgi ve hitap içerisinde toplum destekli polislikle ilgili doyurucu bilgiler verip, sorulan soruları büyük bir hoşgörü ve yardımlaşma duygusu çerçevesinde cevapladılar. Kendi teşkilatları dışında siteleri ve çevresinde aşamadıkları sıkıntıları da, o kurum ve kuruluşlarla yapacakları çalışmalar kapsamında çözmeye yönelik yardımlarının da olacağını ifade ettiler. Bu güzel sunumu gerçekleştiren ve vatandaşları rahatlatan, güven veren tanıtım ve çalışmalarından dolayı başta, Başta Sayın il Valimiz Kasım Esen, Rize İl Emniyet Müdürümüz Sayın Şammaz Demirtaş ve bizleri bilgilendiren, Baş komiser Sayın Aydın Serbest ve arkadaşlarını kutluyorum. Başarılarının devamını diliyorum.
Şimdi de biraz Toplum Destekli polislikten bahsedeyim. Polis Teşkilatınca halka sunulan güvenlik hizmetlerinin verimlilik ve etkinliğinin artırılması, toplumun tüm kesimlerinin katılımını sağlayarak, halkın güvenlik hizmeti memnuniyetinin yükseltilmesi ve güvenli yaşamın sağlanmasına yönelik; Gelişmiş demokratik ülkelerin en iyi ” Toplum Destekli Polislik ” uygulamalarından esinlenerek toplumun güvenlik beklenti ve taleplerini ön planda tutma anlayışı içinde, Türk Polis Teşkilatınca yürütülen güvenlik hizmetlerinde, çağın gereklerine uygun gelişim ve değişimin sağlanmasıdır. Her mahallede, eğitim almış uzman personel görevlendirilerek vatandaşlarımızın desteği ile toplumdaki güven hissinin en üst seviyeye çıkarılması hedeflenmektedir.
Biz Rizelilere düşen “Size yardım edebilmemiz için, Lütfen bize yardımcı olun” sözünden yol çıkarak onlara her konuda yardımcı olmak sorumluluğu içersinde olmamızdır.
Çocuk, genç ve yaşlılara yönelik etkinlikler, çocukların ve gençlerin suçlara ve kötü alışkanlıklara karşı korunması, yaşlılara muavenet etme noktasında, gazeteci, yazar ve Yeşilay Rize Temsilcisi olarak her zaman, Toplum Destekli Polis Büromuzun çalışmalarında yanlarına olduğumu ifade etmek isterim. Çünkü huzurlu ve güvenli bir Rize için toplumsal birliktelikle hareket etmek görevimizdir.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum