1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Her taraf beyaza büründü
Her taraf beyaza büründü

Her taraf beyaza büründü

Karadeniz sabah beyaz örtü ile uyandı. Akşam başlayan kar yağışı sahili beyaza bürürken iç kesimlerde kar kalınlığı 80 cm'yi buldu.

A+A-

Karadeniz sahiline bu yılın ilk karı yağdı. Dün öğle saatlerinde başlayan ve gün boyu aralıklarla etkili olan kar yağışı sonucu şehir merkezleri beyaza bürünürken iç kesimlerde de kar kalınlığının 80 santimetrenin üzerine çıktığı bildiriliyor.
Sabah günün ilk ışıklarıyla işyerlerine yönelen esnaf ise gece devam eden kar yağışından kapanan dükkanlarının önünü kürediler.  
Trabzon'da kar yağışı nedeniyle şehir merkezi ve birçok ilçede okullar tatil edildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, dün akşam saatlerinde başlayan ve sabah saatlerinden itibaren etkisini arttıran kar yağışı nedeniyle, il merkezindeki okullar bugün tatil edildi. Akçaabat İlçesi'nde köyler ve beldelerde 1 gün, Araklı 1, Beşikdüzü 1, Dernekpazarı 1, Hayrat 1, Sürmene 1, Şalpazarı 1, Vakfıkebir 1, Tonya 3 ve Yomra İlçesi'nde de okullar 2 gün tatil edildi.
 
Rize ve Artvin’de ise dün yapılan açıklamaya göre İl ve ilçelerdeki tüm öğretim kurumlarında eğitime 1 gün süreyle ara verildiği belirtilmişti.
 
Soğuk ve karlı havanın Cuma gününe kadar etkili olacağı bildirildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
11 Yorum