1. HABERLER

  2. YURT VE DÜNYA

  3. Herşey kirlilikle mücadele için
Herşey kirlilikle mücadele için

Herşey kirlilikle mücadele için

Karedenizi kirliliğe karşı korumak amaçlı yapılan görüşmeler sonuç veriyor,

A+A-

Karadeniz'de oluşan kirlilikle mücadelenin 10'uncu yılı nedeniyle düzenlenen ''Uluslararası Karadeniz Günü'', 31 Ekim'de Samsun'da da çeşitli etkinliklerle kutlanacak.
31 Ekim salı günü, Çevre ve Orman Müdürlüğü, Türkiye Çevre Platformu (TÜRKÇEP) ve Samsun Doğa ve Yaban Hayatı Koruma Derneği tarafından Atatürk İlköğretim Okulunda, ''Uluslararası Karadeniz Günü'' nedeniyle etkinlik yapılacak.
Etkinlik kapsamında Karadeniz'deki kirlilikle ilgili çeşitli bilgiler verilecek.
Çevre ve Orman Müdürlüğünün düzenlediği Karadeniz konulu resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere ödüllerinin verileceği etkinlikte, TÜRKÇEP ve Samsun Doğa ve Yaban Hayatı Koruma Derneği tarafından afiş, broşür ve tişörtler dağıtılacak.
Türkiye'nin yanı sıra Karadeniz'e kıyısı bulunan Bulgaristan, Gürcistan, Romanya, Rusya ve Ukrayna'nın 10 yıl önce Karadeniz'in kirliliğe karşı korunması ve iyileştirilmesini kapsayan stratejik eylem planını imzalamasının ardından her yıl 31 Ekimde, ''Uluslararası Karadeniz Günü'' çeşitli etkinliklerle kutlanarak Karadeniz'deki kirliliğe dikkat çekiliyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız