1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Hizmet-İş kongresi yapıldı
Hizmet-İş kongresi yapıldı

Hizmet-İş kongresi yapıldı

Rize’de bu yıl teşkilatlanan Hizmet İş sendikası, ilk Bölge Başkanlığı kongresini Dedeman otelde yaptı. Başkanlığa Mehmet Alaca yeniden seçildi.

A+A-

DİLEK ASLAN - 107 delegeden 96’sının katıldığı Hizmet İş sendikası Rize bölge 1. olağan kongresine Genel sekreter Rahmi Yavuz ve Genel teşkilatlanma sekreteri Aziz Bakir da katıldı.
Kongrede bir konuşma yapan Hizmet İş Sendikası Genel Sekreteri Rahmi Yavuz, Trabzon’dan sonra Rize’de de teşkilatlanmalarının kendileri açısından önemli olduğunu ifade ederek, “ Rize hem şehir hem insan hem de özel olarak belediye işçisine örnektir. Hizmet İş sendikası olarak 27 yıllık maziye sahibiz. 27 yıllık mücadelemiz safhasında ‘önce insan önce emek’ diyerek bu günlere geldik. Bundan dolayıdır ki bugün Türkiye’nin 7. büyük sendikasıyız. Dün ne demiş isek bugün de aynı şeyi söylüyoruz. Yarın da aynı şeyleri söyleyeceğiz. Yani doğru istikamet sahibi, tutarlı, kararlı bir sendikal çizgiye sahibiz. Sürdürdüğümüz alın teri ve emek mücadelesinde üzerinde bulunduğumuz zemini asla tahrip etmeden bu günlere geldik. Bizim sendika anlayışımızda işçi-işveren çatışması ve çarpışması değil, işçi ve işverenin çıkarlarının ortak ve adil bir çizgi de buluşacağı bir anlayış hakimdir. Biz sendikacılığı çatışma alanı değil, çalışma ve hak ettiğini alabilme sahası olarak kabul ediyoruz” dedi.
Yapılan kongre sonunda Mehmet Alaca başkanlığa yeniden seçilirken, yönetim kurulu üyeliklerine de Yusuf Berber, H.İbrahim Toprak, Davut Torpi, Hızır Can ve Kemal Sadıkoğlu seçildiler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız