1. HABERLER

  2. YÖREDEN SPOR

  3. HOPASPOR

  4. Hopaspor başkanını seçti
Hopaspor başkanını seçti

Hopaspor başkanını seçti

Artvin Hopaspor kulübündeki yönetim boşluğu Kaymakam ve Belediye başkanının devreye girmesi sonrası nihayet çözüldü.

A+A-

Hayati Akbaş -Artvin Hopaspor kulübü başkanlığına Şahin Lokumcu seçildi. Artvin Hopaspor kulübünde Erdoğan Albayrak ve yönetim kurulunun aldığı genel kurul kararı sonrası yaşanan gelişmelere Hopa Kaymakamı Şahin Aslan ve Belediye Başkanı Yılmaz Topaloğlu el koymuştu. Yapılan girişimler sonrası başkanlığa Şahin Lokumcu seçilirken, yönetim kurulu da 20 kişiden 15 kişiye düşürüldü ve Hopaspor un yeni yöneticileri de belli oldu.
Hopaspor un yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Başkan Şahin Lokumcu, Başkan Yardımcısı Şükrü Akbıyık, Başkan yardımcısı Hasan Çakır, Başkan Yardımcısı Mehmet Cihan, Başkan yardımcısı Yaşar Yağcı, Alt yapı sorumlusu Kenan Çelik, Futbol Şube sorumlusu İrfan Topaloğlu, Mali İşler sorumlusu Oğuz Çapkınoğlu, Basın Sözcüsü Volkan Tan, Üyeler Ramazan Karahan, , Kadir Ciner, Cemal İnce, Gökmen Gedik, Adnan Sonbay ve Hüsnü Akyüz.
Hopa Belediye Başkanı Yılmaz Topaloğlu toplantıda yaptığı konuşmada Hopaspor için her zaman elinden gelen desteği vermeye çalıştığını belirterek, “Bundan sonra da aynı desteği vereceğiz. Ama önemli olan Artvin’in Profesyonel liglerdeki tek takımı konumunda bulunan Hopaspor’un il genelinde kabullenilmesidir. Sonuçda Hopa bir ilçedir ve bir ilçenin profesyonel bir takımı omuzlamasında zaman zaman sıkıntılar da yaşanabilir. Bu doğaldır ama Artvin’in de bu takıma sahip çıkmasını beklemek Hopalının hakkıdır. Çünkü bu takım deplasman karşılaşmalarına gittiğinde bile tribünleri dolduran Hopalılar değil, Artvinlilerdir ve Hopaspor da sahaya Artvin’i temsilen çıkmaktadır. Yeni seçilen yönetim kuruluna yaşanan sıkıntıları bir tarafa bırakarak inatla ve ısrarla sorunların çözümü ve Hopaspor un arttık kurumsal bir kimlik kazanması anlamında ciddi adımlar atması ve çalışmalar yapmasını bekliyoruz. Hopalı takımına bundan sonra sahip çıkacaktır, Başarılar diliyorum” dedi.
Hopaspor un yeni başkanı Şahin Lokumcu da kendine gösterilen güvene teşekkür ederek “Sorunların içindeyiz zaten. Sıkıntının neden kaynaklandığını ve çözümünün de ne olduğunu biliyoruz. Biz arkadaşlarımızla beraber elimize aldığımız nöbet bayrağını en iyi şekilde taşımak için bu göreve geldik. Hopaspor bu dönem lige her zamankinden iyi başlamıştır. Bunun daha iyi olması ve özellikle deplasman karşılaşmalarından puanla dönülmesi anlamında yapılması ve alınması gereken tedbirleri yeniden konuşup değerlendireceğiz. Bizim için önemli olan Hopa Kaymakamımız Sayın Şahin Aslan ve Hopa Belediye başkanımız Sayın Yılmaz Topaloğlu’nun bu takıma sahip çıkıp destek vermeleridir. Bu önümüzdeki süreç içinde bizim yolumuzu açacaktır. Biz artık Hopaspor’un kurumsal bir kimliğe kazandırılması gerektiğini, tesis sorununun acilen çözülmesi gerektiğini ve kalıcı ekonomik gelir kaynaklarının oluşturulması gerektiğini bilerek bu göreve geldik. Ümit ediyoruz ki Hopaspor camiası kenetlenerek bu sorunların da üzerinden gelecektir. Bundan sonra Hopa için, Artvin için her şeyin daha güzel olması için kolları sıvadık” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız