1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Horlamaya kesin çözüm bulundu
Horlamaya kesin çözüm bulundu

Horlamaya kesin çözüm bulundu

Horlamak en büyük derdiniz mi? Ne yaptınızsa fayda da etmedi... İşte horlamayı bitirecek bu icat sorun yaşayan milyonlarca insana çare olacak.

A+A-

İNGİLTERE’nin North Wales bölgesinde yaşayan 52 yaşındaki diş teknisyeni Paul Cattell’ın icadı olan ve çeneye takılan termoplastik dişlik, horlama sorunu yaşayan milyonlarca insana çare olacak.
2006’da Cenevre Uluslararası Keşif Sergisi’nde tasarım ödülü alan “Snorekil” isimli dişlik, sıcak suda bir süre bekletildikten sonra kolayca kullanıcının çene yapısına göre şekil alıyor ve üst ve alt çeneye oturacak şekilde iki termoplastik kısımdan oluşuyor.
Fiyatı 50 sterlin olan dişlik, üst çene sabit kalırken alt çeneyi öne çekerek gırtlaktan havanın geçişini kolaylaştırıyor ve horlama tarihe karışıyor.
Kullanıcılarda şimdiye kadar olumlu sonuçlar alınan dişlik gelecek haftadan itibaren İngiltere’deki eczanelerde satılmaya başlanacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
2 Yorum