1. YAZARLAR

  2. Osman YAZICI

  3. İKİ KARADENİZLİYE EMANET
Osman YAZICI

Osman YAZICI

Yazarın Tüm Yazıları >

İKİ KARADENİZLİYE EMANET

A+A-

 

Sevgili okurlarım; siz bu yazımı okurken; yüce Meclis;  yeni Başkanını seçmiş olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'in'Ağabey artık gel, işimiz var'diyerek,parlamentoya davet eden AK Parti kurucularından İsmail Kahraman,yeni Meclis Başkanı..

Özellikle Rize ve Trabzon,adeta lider yetiştiren iki kutsal ilimiz..

Liderlik listesine iki;seçkin ve saygın isim daha eklemiş olduk.

Yeni TBMM Başkanı İsmail Karaman( Rize),TBMM Başkanvekili Akif Hamzaçebi(Trabzon)

Yazının özeti şu: Yüce Meclis,iki Karadenizliye emanet.Yanı parlamento emin ellerde..

 

***

 

Türkiye  önemli süreçten geçiyor.Böylesi önemli bir dönemde;parlamento zemini ve yönetimi çok  önem arz eder.Deneyim ister,bilgi ister,donanım,tecrübe ister.

Yeni başkan İsmail Kahraman ile Başkanvekili Akif Hamzaçebi,'nin  üstün yetenekleri,Türk parlamentosu için büyük bir şanstır.

 Her ikisinin bilgi donanımı, insanı duygu donanımı, çok farklı üslupları olan,konuştuklarında  her konuya vakıf, kullandıkları her kelimeyi tartan, nesli tükenmiş siyaset ve devlet adamlarıdır.

Malumdur ki, yaptıkları görevler itibariyle bir faniye nasip olacak her makamı mevkii görmüşler,en genç yaştan itibaren itibarlı işlerle uğraşmış; yaptıkları  işlere de itibar kazandırmışlardır.

 

***

Bürokrasinin imbiğinden geçmiş, bilgisini, birikimini, deneyimini zirveye çıkarmış; damıtmış, hayatının her anını devlet ve millete amade geçirmiş iki isim.… Zarif, beyefendi  kişilikleri her türlü takdirin üzerindedir.

 Kahraman ve  Hamzaçebi'nin temiz geçmişleri, demokrasi anlayışları, lider özellikleri üstün başarıları, vatandaşların onlara olan güvenleri, Türkiye içinde büyük bir şanstır.

 Başkan ve Başkanvekilinin Memleket sevgisi, nezaketleri, başarıları, güven veren sağlam ve dik duruşları, partililerle uyumları, içindeki insan sevgileri, ülkeye olan hizmetleri, kaliteli duruşları u, örnek aile yapıları, örnek teşkil eden üstün özellikleri, değer katan örnek davranışları, marifet beklenen iltifatı kısa sürede gördü ve Türk halkının gönlündeki yerini aldır.

Yakından tanıdığım;her iki hemşerimizi,kutsal ve yüce görevlerinde üstün başarılar diliyorum..

***

Kutsal toprakların yetiştirdiği iki önemli isim olan;Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga ile Adalet Bakanı Kenan İpek'in üstün niteliklerini,gelecek yazımda değineceğim.

Ankara'dan sevgiler.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
2 Yorum