1. YAZARLAR

  2. Osman YAZICI

  3. İki kere iki kaç eder?
Osman YAZICI

Osman YAZICI

Yazarın Tüm Yazıları >

İki kere iki kaç eder?

A+A-

 

Tanzanya’ya niyet, Paris’e kısmet. Sevgili okurlarım, en çok merak ettiğim ve gitmek isteğim yerlerden ikisi şunlardır. Birincisi Tanzanya, ikincisi Avustralya’dır. Her ikisine de mutlaka gideceğim.

Tanzanya Birleşik Cumhuriyeti Afrika’nın orta-doğu Bölgesi’nde yer alan bağımsız bir ülkedir. Ülkenin Kuzeyinde Kenya ve Uganda, Batısında Royanda, Burundi ve demokratik Kongo cumhuriyeti, küzeyinde Zambiya, malev, ve Mozambik yer alıyor.

Tanzanya’ya gitmek için biletleri aldık, programı gerçekleştirdik, ama kısmet olmadı. Dünyayı kasıp kavuran ve tedavisi bile bulunmayan Emboli hastalığı nedeniyle bu geziyi erteledik.

Berlin-Paris ve Belerus (Beyaz Rusya)’a gitmeye karar verdik. Siz bu yazımı okurken; bizim seyhatımız başlamış olacak.

Gezi notlarımı; dönüşümde aktarmaya çalışacağım.

Yurtdışı dönüşümde Karadeniz’e geleceğim.

 

Yazıklar olsun.

Sonunda bu utancıda Türk milletine yaşattılar.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Diyarbakır ilinde Mehmetçiği şehit eden teröristin hekelini de diktiler.1984 yılında ilk silahlı saldırıyı düzenleyip askerimizi şehit eden hainin heykelini dikilmesi ve kimseden ses çıkmamasını hayretle izliyorum.

Bu hainin heykeline diktirenler, bu gidişle teröristbaşı Apo’nun da heykeline seyirci kalacaklardır.

Bayrak indikten sonra gerisi teferruattır.

Bu utancı da bize yaşatanlara.

Yazıklar olsun.

Kurtuluş Savaşı’nı niye yaptık?

Laik Cumhuriyet’in bütün temelleri yıkıldı. Bayrağımız indirildi, Andımız kaldırıldı, Şanlı ordumuzun başına çorap örüldü.
Atatürk’ün izlerini silmeye çalışıyorlar
Kahraman ordumuzu bitirdiler
Türkiye’nin milli çıkarlarını yok ettiler
Ulusumuzun birliğine, dirliğine, bağımsızlığını tartışılır hale getirildi.
Bağımsız hukuk devleti yok edildi.
Ulusal Kurtuluş Savaşı’nı niye yaptık?
Niçin onca canı feda ettik?
Neden Anadolu gençlerini şehit verdik; evlerini erkeksiz, eşsiz, çocuklarını babasız bıraktık?
 

İki kere iki ‘Erdoğan’ eder.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisinden sonra kimin Başbakan olacağı konusunda anketler yaptırıyor. Partiye ve kamuoyunda heyecan yaratıyor, gündem canlı tutuyor.

Parti yönetimine, milletvekillerine ve il başkanlarına tek soru soruluyor.”Başbakan olarak kimi görmek istiyorsunuz?”

Bu anket, beni yıllar öncesine götürdü.

Yanlış hatırlamıyorsam, eski başbakan Mesut Yılmaz, Anavatan Partisi Genel Başkanı olarak; MYK (Merkez Karar)’a “Başkanlık Divanında kimleri görmek istiyorsunuz?” şeklindeki bir soruyla anket yaptırmıştı.(Bu vesile ile kendilerine iyi dileklerimi sunuyorum)

Kapalı zarfla yapılan anketin sonuçlarını ben toplamıştım. Anket sonuçlarını ;bir liste halinde Sayın Yılmaz’a teslim etmiştim.

Ankara’ya yeni gelmiş ve siyasette çok acemiydim. Trabzon Milletvekili İbrahim Çebi ile Gümüşhane Milletvekili Oltan Sungurlu’yu yakından tanıdığım aile dostlarımdı. Ankette de listenin ilk başındaydılar.

Sonucu onlara uçurmuş, müjdeyi vermiştim. Buna rağmen, her ikiside parti yönetimine girememişler, başkanlık divanında yer alamamışlardı.

Dönemin Trabzon ilbaşkanı Azer Benli, Mesut beye çok yakın isimdi ve hemen yanına giderek “Hem anket yaptırıyorsun, hemde sonucu uygulamıyorsun” deyince foyam ortaya çıkmıştı.

Ertesi, gün Mesut Bey bana” Canım, siyasette iki kere iki dört etmiyor. Sana verilen görevi yap, gerisine karışma” dedi.

Bu olay bana büyük ders olmuştu.

O tarihten sonra bana “ iki kere iki kaç eder?”   diye soranlara;

Kime göre?” diye soruyorum.

Anketler de kim çıkarsa çıksın.

Tayyip beyi kimi isterse, anketten o çıkacak.

Davutoğlu’na hayırlı olsun.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
3 Yorum