1. YAZARLAR

  2. Alihan TELATAR

  3. İki vites birden
Alihan TELATAR

Alihan TELATAR

Yazarın Tüm Yazıları >

İki vites birden

A+A-

Samsunspor karşısında Rizespor iyi oynadı.
Bunu sakın ola ki skora bakıp da söylediğimizi düşünmeyin.
Geçen haftalara oranla gözle görülür bir canlanma vardı.
Ayağa kalkma adına çırpınan Samsunspor karşısında ortaya koyulan hem mücadele hem de futbol en azından tatmin edici nitelikteydi.
Tabiri yerindeyse birinci vitesten direk üçüncü vitese geçildi.
Topun hızlandırıldığı dakikalarda ayağa isabetli paslarla birlikte takımın kalite farkı hemen ortaya çıktı. Bu da rakip kaleye kolay inilmesine ve doğal olarak pozisyon üretilmesine katkı sağlıyor.
İlk yarıda aksayan tek yer Engin’in bulunduğu sağ kanattı. Buna da Diyadin tribünden acil müdahale etti ve Uğur’u oraya monte etti. Uğur bu kanattaki aksaklığı giderirken hücum gücüne de katkı sağladı.
Defansta Volkan ve Görkem ikilisi hata yapmamaya çalıştılar. Orta alanda Sedat, oyun kurucu kimliği üstlenerek beyin görevi gördü. Erman Engin ve Özgür de takım oyununa katkı sağladılar. Kısacası Samsun maçında Rizespor’da çarklar düzenli işleyince biraz olsun beklenen futbolu izleyebildik. Darısı ilerleyen haftalara...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
2 Yorum