1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. İkizdere'de 2.HES yangını!
İkizdere'de 2.HES yangını!

İkizdere'de 2.HES yangını!

İkizdere’de Hidroelektrik Santrali yapacak olan Sanko Holding’e ait bir araç, gece saat 23.00 sıralarında henüz belirlenemeyen bir sebeple yandı.

A+A-

İsmet KÖSOĞLU - İkizdere’de Hidroelektrik Santrali yapacak olan Sanko Holding’e ait bir araç, gece saat 23.00 sıralarında henüz belirlenemeyen bir sebeple yandı.
Geçen hafta da aynı firmaya ait şantiyede yangın çıkmış ve sabotaj ihtimaliyle araştırma başlatılmıştı.
Edinilen bilgiye göre Rize’nin İkizdere ilçesinde saat 23.00 sularında Sanko Holdinge ait bir araç park halinde iken yanmaya başladı.
 
İkizdere Öğretmen evi önünde park durumda olan 34 DR 8369 plakalı Toyota marka pikabın yanmaya başlamasıyla birlikte ilçede alarm verildi. Büyük paniğe sebep olan olayda vatandaşlar ve İkizdere Belediyesi itfaiyesinin kısa sürede yaptığı müdahale sonucu çevreye zarar vermeden yangın söndürüldü. İlçe Kaymakamı Adem Ünal, olay yerinde inceleme yaparken Cumhuriyet Savcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.
Sanko Holding, İkizdere Çayı üzerinde yapacağı Cevizlik Hidro Elektrik Santralı nedeniyle çevreyi bozacağı iddiasıyla yöre halkı tarafından tepkiler alıyordu.
Çevreciler dere üzerine pankart asarak zaman zaman demokratik tepkilerini ortaya koyarken, geçen hafta da Sanko’ya ait şantiyede yangın çıkmış, yapılan araştırmaya rağmen olayı aydınlatıcı bulgu elde edilememişti

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız