1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. İkizdere'de kafa karıştıran iş!
İkizdere'de kafa karıştıran iş!

İkizdere'de kafa karıştıran iş!

İkizdere ilçesinde daha önce taş tahkimatı yapılan dere yatakları sökülerek bu defa başka müteahhide ihale edilerek beton tahkimatı yaptırılıyor.

A+A-

İsmet KÖSOĞLU - Rize'nin İkizdere ilçesinde geçtiğimiz yıllarda DSİ tarafından ihale edilerek müteahhitte yaptırılan taş tahkimatları istenilen şekilde olmadığı gerekçesiyle sökülmeye başlandı.
İlçe giriş ve çıkışındaki 2 ayrı yerde yaklaşık 1 km. uzunluğunda taş tahkimatlar yapılmıştı. DSİ tarafından yüklenici firmaya 4 yıl önce yaptırılan taş tahkimatlar teslim alınmış ve bunlara o yıllarda milyarlarca para ödemesi yapılmıştı.Oysa ilçe çıkışında 2006 yılı başlarında yeniden yapılan ihale ile, taş tahkimat yapıldığı yerden sökülmüş yerine beton tahkimat işi yine başka bir müteahhide ihale edilerek yaptırılmıştı.
Birçok yatırımlara ödenek yokluğundan hayır denilirken 2001 yılında ilçe girişinde 500 metre uzunluğunda Taş Tahkimat yapılmış ama bugün bu taşların yeniden yerlerinden sökülmeye başlandı görülüyor. Devletin bu kadar zengin olmadığını söyleyen vatandaşlar, “Yazık değil mi paralara? Aynı iş 2. defa yapılıyor. Aynı işe 2 defa para ödemek akıl işi değildir. Ya bu iş yanlıştır, ya da önceki yanlıştı. Devletin aynı yere 2 defa para verecek kadar zengin olduğuna inanmıyoruz. Bu hatayı yapan sorumluların gereken cezaya çarptırılmasını istiyoruz.” Diye konuştular.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız