1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. İL BAŞKANI AYAR ADAY ADAYLIK SÜRECİNİ AÇIKLADI
İL BAŞKANI AYAR ADAY ADAYLIK SÜRECİNİ AÇIKLADI

İL BAŞKANI AYAR ADAY ADAYLIK SÜRECİNİ AÇIKLADI

AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar 2024 Yerel Seçim süreci aday adaylığı başvuru takvimi ve çay cüzdanı olan emekli çiftçilerin emekli ikramiyesi alma süreci ile ilgili açıklamalarda bulundu.

A+A-

 “Yerel seçim aday adaylığı başvuru süreci başladı”
31 Mart 2024'te yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri için seçim dönemi ve seçim takvimi çalışmalarının fiilen başladığını aktaran İl Başkanı Hikmet Ayar ; “Yerel seçim için aday adayı başvurularımızı 9-17 Kasım aralığında alarak, 19 Kasım'da ise 81 ilde elektronik ortamda teşkilat temayül yoklamasını gerçekleştireceğiz. Bu sürecin özelde ilimiz için genelde ise ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Aday adaylarımız İl Belediye Başkan aday adayı başvurularını bizzat yazılı olarak Genel Merkeze veya Genel Merkeze iletilmek üzere İl Başkanlıklarımıza, İlçe ve Belde Başkan aday adayı başvuruları bizzat yazılı olarak İl Başkanlıklarımıza veya İl Başkanlıklarımıza iletilmek üzere İlçe Başkanlıklarımıza yapacaktır. İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyelikleri aday adayı başvuruları bizzat yazılı olarak İlçe Başkanlıklarımıza yapılacaktır. Adaylık için istifası zorunlu olan kişilerinde ilgili mercilere sunulmuş istifa veya emeklilik dilekçelerinin fotokopisini başvuru ekinde sunması gerekiyor. Başvuru esnasında ödenecek bağış miktarları; Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylarımızdan 50.000 TL, İl Belediye Başkan Aday Adaylarımızdan 30.000 TL, İlçe Belediye Başkan Aday Adaylarımızdan 20.000 TL, Belde Belediye Başkanı Aday Adaylarımızdan 10.000 TL, İl Genel Meclisi üyesi ve Büyükşehir olmayan illerin Belediye Meclisi üyesi aday adaylarımızdan 5.000 TL bağış alınacaktır. Kadın ve 18-30 yaş arası genç aday adaylarımızdan belirlenen bağış miktarının ½’si, engelli aday adaylarımızdan ise ¼’ü alınacaktır. Başvuru için belirlenen bağışlar; tüm dünyanın gözleri önünde vahşice işlenen ve soykırıma varan saldırılardan etkilenen Gazzeli kardeşlerimizin temel insani ihtiyaçlarının karşılanması için AFAD üzerinden iletilecektir. Aday adaylığı başvuru sürecimizi bu şekilde işleteceğiz. Meclis üyesi aday adayı başvurularımız 3 Aralık’a kadar devam edecek. Belediye Başkanı aday adaylığı başvuru sürecimizi 17 Kasım 2023’te tamamlayarak, 19 Kasım Pazar günüde inşallah teşkilat temayül yoklamamızı elektronik ortamda icra edeceğiz” dedi.

hikmetayar-003.jpg

“Kimsenin mağdur olmaması için konuyu takip ediyoruz”
Çay müstahsili olan emeklilerin mağdur olmamaları için konuyu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a aktardığını belirten İl Başkanı Ayar “Çay müstahsili olan emeklilerimizle ilgili mağduriyet oluşmaması için Genel Başkan Yardımcılarımızla, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Vedat Işıkhan ile görüşmeler gerçekleştirdik. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Rize programlarında da konuyu kendisine bizzat arz ettim. Kanunda esasında bu yönde bir amaç yok. Burada amaç sadece çalışan emeklileri bu uygulamanın dışında tutmaktı. Fakat yoruma açık bir olay ortaya çıkınca böyle bir durum oluştu. Müstahsil olan emeklilerimizin emekli ikramiyesini almaları için konunun muhatabı herkesle görüşüldü. Bu yönde önümüzdeki haftalarda çıkacak torba kanununda yapılacak bir düzenleme ile emekli çay üreticilerimizin de bu ikramiyeden faydalanması için çalışmalar başlatılmış olacak. Burada kimsenin mağdur olmaması için konuyu takip ediyoruz. İnşallah yapmış olduğumuz çalışmalarında karşılığını alacağını ümit ediyorum” dedi.
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
4 Yorum