1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. İlçe Başkanı Haberal'dan Pazarlı taksicilere destek
İlçe Başkanı Haberal'dan Pazarlı taksicilere destek

İlçe Başkanı Haberal'dan Pazarlı taksicilere destek

Rize Artvin Havalimanında taksiciler arasında yaşanan gerginlikle ilgili açıklamalarda bulunan MHP Pazar İlçe Başkanı Bora Haberal, bir an önce ihale sürecinin tamamlanması gerektiğini söyledi.

A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi Pazar İlçe Başkanı Bora Haberal, havalimanında bir süre önce yaşanan korsan yolcu alma gerginliği ile ilgili yaptığı açıklamada, konunun hukuki zeminde ve hakkaniyetle çözümünden yana olduklarını söyledi.

Haberal, Pazar’da 2017 yılında bununla ilgili taksicilerin çalışma yaparak kooperatifleştiklerini ve yasal süreci tamamladıklarını belirterek, buna karşı bazı kesimlerin işi farklı mecralara çekerek şuursuzca illegal bir şekilde hak girişiminde bulunmasının art niyet göstergesi olduğunu ifade etti. 

Haberal yaptığı açıklamada, “Son zamanlarda hasetlik içerisinde bulunan bazı sivil toplum kuruluşlarının başkanları yapmış oldukları eylemler ile illegal bir şekilde hak ihlali girişiminde bulunmaktadırlar. Şuursuzca yapılan eylemler toplum nezdinde hoş karşılanmadığı gibi yöremize ayrı bir zarar vermektedir. Yöremiz bu tarz eylemlerle anılmamalıdır. 2017 yılında kurulan S.S. Pazar Kızkulesi Havalimanı Taksiciler Kooperatifi, kurulduğu tarihten itibaren üstlenmiş olduğu tüm ihaleleri layıkıyla ifa etmiştir. Hiçbir kurum ve kuruluşlara herhangi bir borcu bulunmamaktadır. Hal böyle iken havalimanımızın 14 Mayısta 2022 tarihinde açılışı yapılmış olup hemen sonrasında komşu ilçelerde taksicilerin kooperatifleşmesi, şuursuzca illegal bir şekilde hak girişiminde bulunması art niyet göstergesidir. Rize-Artvin Havalimanını taksi hizmetlerinin kiralanması kapsamında düzenlenecek olan ihaleye ilişkin şartnamenin bir an evvel düzenlenmesi şüpheye ve kuşkuya sebebiyet vermeme adına önemlidir. Pazar ilçemizde faaliyet gösteren S.S. Pazar Kızkulesi Havalimanı Taksiciler Kooperatifinin saf dışı bırakılması doğrultusunda yapılan eylemlere karşı hakkaniyetli bir şekilde hukukun Üstünlüğünü göz önünde bulundurarak Pazarlı taksicilerimizin yanında olduğumuzu bildiririz. Bölgemizde faaliyetlerini icra eden sivil toplum kuruluşlarını sağduyulu olmaya davet ediyorum. Birlik beraberliğimiz toplum menfaatlerini gözetmelidir.” dedi.

borahaberal-003.jpg

İlçenin, eski yerleşim yeri olduğu ve bölgenin parlayan yıldızı konumunda bulunduğunu belirterek, Pazar’ın her şeyin en iyisine layık olduğunun altını çizen MHP Pazar İlçe Başkanı Bora Haberal, açıklamasında; “2017 yılında yöremizde yapımı başlayan Rize-Artvin Havalimanı 14 Mayıs 2022 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Cumhur ittifakının paydaşları Milliyetçi Hareket Partisi Genel başkanımız sayın Dr. Devlet Bahçeli ve Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Sayın Mustafa Destici beyefendinin katılımlarıyla hizmet açılmıştır. Cumhurbaşkanımızım takdirleriyle, Havalimanımızın açılış sonrası Hava Hudut kapısı olarak belirlenmiş yöre halkımız müjdelenmiştir. Havalimanımızın yöremize sağlayacağı ekonomik katkıyı şüphesiz ki göz ardı edemeyeceğimiz bir gerçektir. Bu nedenle bölgemize yapılan bu denli büyük yatırımın ülkemizin ticari ve ekonomik büyümesi ve dünya ticaretinden daha fazla pay alması demektir. Mikro milliyetçiliğin makro milliyetçiliğin önüne geçmemesi temennisiyle Havalimanımızın Ülkemize, bölgeye ve bölge insanına hayırlı olmasını dilerim.” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum