1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. TRABZON

  4. İlk defa hamsi yediler!
İlk defa hamsi yediler!

İlk defa hamsi yediler!

Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde (KTÜ) yapılan hamsi festivalinde, yüzlerce öğrenci yaklaşık 1 ton hamsi ızgarası yedi.

A+A-

KTÜ Kanuni Kampusü içinde yer alan Yabancı Diller Yüksek Okulu'nun önünde gerçekleştirilen hamsi partisine KTÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özen, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı. KTÜ'de öğrenim gören öğrencilerden bazıları ilk kez hamsi yerken, ızgaranın tadını çok beğendiklerini söyledi. Alanda kurulan çok sayıda mangalda pişirilen hamsiler, söğüş ve tahin helvası eşliğinde öğrenciler tarafından kısa sürede tüketilirken, öğrenciler uygulamayı çok beğenerek üniversite yönetimine teşekkür etti. Öğrenci ve öğretim üyeleri, hamsi ızgarasının ardından kemençe eşliğinde birlikte horon tepti.
 
Rektör Prof. Dr. İbrahim Özen, geçen yıl düzenlemeyi düşündükleri hamsi partisini bazı nedenlerden dolayı gerçekleştiremediklerini söyledi. Hamsi partisinde yaklaşık 1 ton hamsi kullanıldığını, 1 ton hamsinin de yarın Söğütlü Beldesi'nde bulunan KTÜ Fatih Eğitim Fakültesi'nde yine ızgara yapılarak öğrencilere dağıtılacağını kaydeden Rektör Özen, amaçlarının imtihanlar öncesi öğrencilerin eğlenerek stres atması hem de kaynaşmasının sağlanması olduğunu dile getirdi. Özen, bu sayede üniversiteye dışarıdan gelen öğrencilerin de yöreye özgü bir balık çeşidi olan hamsiyi tatmasının sağlandığını sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız