1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. İP'de değişim rüzgarları
İP'de değişim rüzgarları

İP'de değişim rüzgarları

İşçi Partisi'nin Rize İl Kongresi'nde, salondaki başörtülülerin fazla olması ve başkan Kan'ın irticayla ilgili sözleri dikkat çekti.

A+A-

Dilek ASLAN - Rize İşçi Partisi 7.Olağan il kongresi tek Gıda İş sendikası Rize Bölge Başkanlığı salonunda yapıldı. Tek liste ile gidilen kongrede Metin Sina Kan yeniden başkanlığa seçildi.130 delegenin oy kullandığı kongrede yönetim kurulu üyeliklerine de Sinan Kebapçı, İlhan Muti, Salih Saklangıç, Ali İhsan Hutoğlu, Hasan Kılıç ve Mehmet Kılıç seçilirken yedek üyeliklere Ahmet Gemikoz, Erdoğan Bakoğlu, Şevki Bekiroğlu seçildi. 
Kongre salonunu dolduran başörtülü bayanların çokluğu dikkat çekerken, yeniden başkanlığa seçilen Metin Sina Kan’ın irticayla ilgili söz ve tespitleri de ilgi çekti. “Türkiye’deki irtica Müslüman irticası değildir.” Diyen Kan, “Haçlı zihniyetli irticadır. Asıl irticacılar emperyalistlerle işbirliği yapanlar, vatanı parçalamak isteyenlerdir. Bunlardan işçi partisinin kuracağı Milli hükümet sayesinde kurtulacağız” diye konuştu.

Kan ülkenin bugünkü durumunun içler acısı bir halde olduğunu da öne sürerek, “Terör yüzünden 400 milyar dolar heba oldu. 40 bin kişi şehit oldu. Bugün Abdullah Öcalan terör örgütü PKK’yı üç avukatı aracılığıyla yönetiyor, yönlendiriyor. Hükümet AB’ ye taviz üstüne taviz veriyor. Bakınız Kıbrıs’ ta çözümsüzlük çözüm değildir sonucu ile Kıbrıs davasının emektarı Rauf Denktaş’ ı suçlu ilan ettiler. Talat bir evetle halkına AB’ye gireceğiz dedi. Ama Kıbrıs Rum kesimi AB’ ye dâhil edilirken KKTC ortada kaldı. Şimdi AB öyle şımardı ki AB ek protokol ile limanlarımızı ve hava alanlarımızı Rum kesimine kullandırtmak istiyor. Hani Rum devleti diye bir devlet yoktu. hani tanınmıyordu. Bu kadar da olmaz. Türk milletinin onuru ile bu kadar alay edilmez. Şimdi başbakanımız ben pazarlamacıyım istediğimi satarım diyor. Bir özelleştirme furyası var ülkemizde. Ülkenin can damarları yok pahasına satılıyor. Bir yanda sivil toplum kuruluşları diğer yanda iş adamlarımız bu talanın durdurulması çığlığını atıyor” dedi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız