1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. İş için geceden kuyruğa girdiler!
İş için geceden kuyruğa girdiler!

İş için geceden kuyruğa girdiler!

Çaykur'a işçi alınmasıyla ilgili yapılan resmi açıklama gereği, önceki başvuruları geçersiz sayılan vatandaşlar, geceden kuyruğa giriyor!

A+A-

İlyas GÜR - Çaykur’a işçi alımı için belirtilen süre içinde başvuru yapılma zorunluluğu getirilince İşkur’un önünde gece kuyrukları başladı.
İş başvurusu için İşkur kapılarında sabahın ilk ışıklarıyla kuyruğa girip mesai saatini bekleyen vatandaşlar, gecenin amansız soğuğuna karşı teneke içinde ateş yakarak ısınmaya çalışıyorlar.
Daha önce başvuru yapmalarına rağmen bu dilekçelerinin Çaykur’un işçi alımı için geçerli sayılmadığını söyleyen vatandaşlar, “Bizler Çaykur’a girmek için yaklaşık bir ay önce ilk kez yine böyle kuyruğa girip başvuru yapmıştık. Ne acıdır ki, gecenin bu saatinde yatağında mışıl mışıl uyuyanlar bizim o başvurumuzu kabul etmeyip Çaykur’un resmi açıklamasından sonra bir tarih aralığı koyarak yeniden başvuru yapılmasını istediler. Biz bu soğukta geceyi burada geçirerek belki Çaykur’ a mevsimlik işçi olarak gireriz umuduyla beklemekteyiz” diye konuştular.

Gecenin yarısından itibaren İşkur’un kapısında kuyruğa giren vatandaşlar, bu eziyetlerin sonunda bir de haksızlık yapılmamasını isteyerek, “Çaykur’a işçi alımını siyasi malzeme olarak yarın seçimde önümüze getirmesinler. Çünkü biz gecenin bu saatinde soğukta kuyruğa giriyor ve bir hak elde etme mücadelesi veriyoruz. Tek umudumuz Çaykur’da işe girmektir. Bu nedenle işçi alımının tamamen tarafsız bir şekilde adalet içinde gerçekleşmesini istiyoruz” dediler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız