1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. işadamlarından yardım istedi
işadamlarından yardım istedi

işadamlarından yardım istedi

Hayırsever iş adamları ve kurumların yaptırmış olduğu binalarda faaliyete geçen Rize Üniversitesi yapılanmasını tamamlayabilmek için destek arıyor.

A+A-

GÖKTÜRK FIRAT
Prof. Dr. Nazmi Turan Okumuş’un Rektörlüğü’nü yaptığı Rize Üniversitesi bünyesinde halen; Fen-Edebiyat Fakültesi, Su Ürünleri Fakültesi, Eğitim Fakültesi, İlahiyat Fakültesi ve iki Meslek Yüksek Okulu Bulunuyor. Toplam 5 bin 511 öğrencisi bulunan yeni üniversitenin akademik kadrosunda ise; 7 profesör, 10 Doçent, 47 yardımcı doçent, 51 öğretim görevlisi, 13 okutman, 4 uzman ve 47 araştırma görevlisi yer alıyor. Rize Üniversitesinin idari personeli ise sadece 117 kişiden oluşuyor.

Rize Üniversitesi Rektörü Nazmi Turan Okumuş, Rize Üniversitesini ziyaret eden Rizeli iş adamlarına hitaben yaptığı konuşmasında, Rize Üniversitesinin yaşatılabilmesi için desteklerine ihtiyaç duyduklarını söyledi. Okumuş Rizeli iş adamlarına hitaben yaptığı konuşmasında, “Bu yıl bize sadece 400 bin YTL ödenek gönderildi. Bu para bir şey yapmak imkansız. Rize Üniversitesini yaşatabilmek için yardımlarınıza ihtiyacımız var” şeklinde konuştu.
Okumuş konuşmasının devamında acil ihtiyaçlarını şu şekilde sıraladı, “Mevcut fakültelere ait dekanlık binaları ve derslik binaları, İngilizce Hazırlık Okulu, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler ile İdari Bilimler Fakültesi binaları, Mühendislik Fakültesi Binaları, Sağlık Meslek Yüksek Okulu binaları, dört farklı ilçede yapım kararı alınan Meslek Yüksek Okulu binaları, lojmanlar, Turizm uygulama oteli, Konferans salonu ve matbaa”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
2 Yorum