1. YAZARLAR

  2. Ali GÜNAY

  3. İŞTE LİSTE, İŞTE CHP
Ali GÜNAY

Ali GÜNAY

Yazarın Tüm Yazıları >

İŞTE LİSTE, İŞTE CHP

A+A-

 

 Zor ve sancılı doğumun sonucunda gürbüz ve sağlam bir bebek dünyaya gelir. Dünyaya gelen bu bebek büyüdüğünde çok güçlü ve mukavemetli olurmuş.

Yine derler ki kaptan fırtınalı, dalgalı ve tehlikeli denizlerde belli olurmuş.

Tıpkı bunun gibi, Pazar CHP teşkilatı sancılı bir sürecin sonunda seçmenlerinin önüne sağlam mı sağlam ve mükemmel bir liste koyuvermiş.

Belediye meclisine aday listesi toplumda kabul görmüş, beğenilmiş; “işte liste böyle olur” dedirtmiştir. Adayların her biri bir diğerinden bir özelliği ve yeteneği ile üstün, akademik kariyerlerinde zirveye ulaşmış ve kültürlü kişiler. Toplumun her kesimini adıl bir şekilde temsil edercesine dağıtılmış. İçlerinde geçmişinde başarılı esnaflık, bürokratlık yapmış olanlar var. Bu liste ile arkadaşların her biri belediyedeki iş ve işlemlerin bir ucundan tutacak ve katkılarını sunacaklardır. Hizmete aday arkadaşların genç, dinamik, çalışkan ve dürüst bir kişiliğe sahip olmaları artı bir avantajdır. Genç bayan arkadaşlarımızın bu ekipte yer alması ayrı bir güzellik katmaktadır. Bu ekiple başarılı bir seçim sürecini yaşayacaklar, Pazar Belediyesine ve topluma faydalı hizmetler sunacaklardır. Bu arkadaşlarımın hepsine tüm gücümle kefil olduğumu sizlerle paylaşmak istiyorum.

İl genel meclisi aday listesi de belediye meclisini aratmayacak cinsten. Arkadaşların hepsi yeni yüz, çalışkan ve dürüst kişiliğe sahip güvenilebilecek bir değer…

 Ekip başı Başkan adayımız hakkındaki görüşlerimi daha önceki bir yazımda sizlerle paylaşmıştım;

Hikmet HATIRNAZ: “Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz.” Ya da “Yaptığı şeyler yapacağını ele verir.” Sözlerini duymuşsunuz. En büyük eseri Tomaslı suyunun ilçeye akıtması. İdareciliği ve başarılı belediyeciliğine hepimiz şahit olmuşuz. Halkın yanından tabandan biri en ufak bir kompleks ve egosu olmayan bir kişilik. Aynı dönemde ayrı kurumlarda dahi olsa birlikte çalışma fırsatı buldum. Önceki Seçim çalışmalarında memur olmama aldırmadan açıktan destekledim. Şimdi de tüm gücümle destekliyor, kazanmasını istiyorum. Belediyede yaptığı başarılı çalışmalarından dolayı meclise girebilecek bir misyonu vardır. Halkın sevgilisi. Her kesimden oy getirebilir.

CHP Sosyal Demokrat bir partidir. Sosyal Demokratlık özgürlük, özgürce tartışmayı gerektirir. Kendi içinde tartışılır ama yen içinde kalır. Krala değil kurala, itaate değil demokrasiye inanılır. Hele küsmek, darılmak gibi duyguları ön plana çıkarıp mevziler terk edilmez, davadan vazgeçilmez. Vazgeçilmemelidir. Bir parti üyesi için hizmet her koşulda, her yerde ve her zaman mevcuttur. Bunun bilincinde olunur, olunmalıdır. Önümüzdeki seçimin ülkemiz, demokrasi ve toplumumuz için ne kadar önemli ve ciddi bir sınav olduğunun bilincine sahip olunmalıdır.

İlçe örgütü seçim sürecini başarılı bir şekilde sürdürmüştür. Süreç içindeki kırgınlıklar aşılmış ve iyi bir sonuç ortaya konulmuştur. Şimdi el birliği ile seçimi almaya odaklanmalı ve Pazar’ı hak ettiği yönetime kavuşturulmalıdır.

Aday arkadaşlarıma daha önce paylaştığım “ Çamlıhemşin’e Hizmet, Hizmete Devam ve Adayların Dikkatine” başlıklı yazılarımı bir kez daha gözden geçirmelerini öneririm. Bir de bir arkadaşımdan yaptığım alıntıyı paylaşmak istiyorum: Ihsan AYDIN’ın “Adayların Dikkatine” yazıma faceebok tan yaptığı yorumu okumanızı öneririm. Katkısı olacağına inanıyor, başarılar diliyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum