1. HABERLER

  2. YURT VE DÜNYA

  3. İşte yılın dedikodusu!
İşte yılın dedikodusu!

İşte yılın dedikodusu!

Erdoğan, “CHP’liler kuliste ‘Taksitlerimiz var, erken seçim yapmayın’ diyor, sonra Genel Kurul’da seçim diye bağırıyor” dedi. İşte yılın dedikodusunun ayrıntıları.

A+A-

AKP ile CHP arasında siyasi polemiklerin ardı arkası kesilmiyor. Başbakan Erdoğan’ın önceki gün İstanbul’da görüştüğü bir grup ABD’li işadamına yaptığı açıklamalar da, anamuhalefet ile iktidar arasındaki seçim tartışmalarını yeniden alevlendirdi. Erdoğan önceki gün İstanbul’da görüştüğü ABD’li işadamlarına, erken seçimin gündemlerinde olmadığını ve seçimleri 5 yıllık sürenin sonunda yapacaklarını anlatırken, CHP’nin de gerçekte erken seçim istemediğini ima etti. Erdoğan CHP’nin bu konudaki tavrını, Meclis kulisinde AKP ve CHP arasında yaşandığını iddia ettiği bir diyaloğa gönderme yaparak ABD’li işadamlarına şöyle aktardı: “Öyle bir ülkeye geliyorsunuz ki bu ülkede 5 yıl oturmuş istikrar, sistem, güven göreceksiniz... Bu hafta bir olay yaşadık. Parlamento çalışmaları sırasında anamuhalefet partisinin milletvekilleri kuliste bizim vekili arkadaşlarımıza şunu söylüyorlar; ‘Sakın erken seçim yapmayın. Çünkü daha çok ödeyecek taksitlerimiz var. Erken seçime giderseniz aday olmayabiliriz ve riske gireriz’. Ve tabii bunlar kuliste. Genel Kurul’a giriyorlar, ‘erken seçim isteriz’ diyorlar. Böyle bir yapı var. Ama biz emin adımlarla çalışarak 5 yılımızı dolduracağız.”
CHP NE DİYOR? UY-DU-RU-YOR
Erdoğan’ın bu sözlerine CHP’den çok sert tepki geldi. CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, Başbakan’ın AKP-CHP milletvekilleri arasında geçtiğini öne sürdüğü diyaloğa ilişkin açıklamaları için “uy-du-ru-yor” vurgulamasını yaparak şunları söyledi: “Başbakan’ın bu açıklamaları için aslında ne söylenebilir ki? Hem erken seçim yapmayacağız diyorlar, seçimleri 5 yılın sona erdiği gün yapacağız diyorlar, hem de erken seçim isteyen muhalefete yalanlarla saldırıyorlar. Başbakan erken seçimle ilgili AKP’lilerle konuşan CHP milletvekili kim derhal açıklasın. Bu ismi açıklmazsa hem yalancı olacak hem de müfteri. Başbakan’ın bu olayı açıkça uydurduğunu söylüyorum. Bir de kendisine şunu sormak istiyorum; CHP eğer erken seçim öngören bir yasa teklifini gündeme getirirse, bunu destekleyecek mi, karşı mı çıkacak? Bunun yanıtını da kamuoyuna versin.”
400 milyar dolarlık yatırım
Başbakan önceki akşam dünya fonlarının 17 trilyon dolarlık kısmına hükmeden ve gelişmekte olan ülkelere 400 milyar dolarlık fon tahsis etmeyi planlayan uluslararası yatırımcı grubuyla görüştü. 70 kişiden oluşan ve “Brussel 20” olarak bilinen yatırımcı grubun yönettiği fonların, dünyadaki fonların yüzde 20’sini oluşturduğu belirtiliyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız