1. HABERLER

  2. YÖREDEN SPOR

  3. RİZESPOR

  4. İstif'ten Rizespor değerlendirmesi
İstif'ten Rizespor değerlendirmesi

İstif'ten Rizespor değerlendirmesi

İlk yarı yaşadıkları sendromdan çıkamadıklarını söyleyen As Başkan Orhan İstif, "Aynı olayı ikinci yarıda da yaşarsak bunun pardonu olmaz" dedi.

A+A-

Son 1,5 yılda 5 teknik direktör ile çalışmak zorunda kaldıklarına dikkat çeken Orhan İstif, “Gerekli sabrı gösteremeyip hoca değişiklikleri oldu. Ama her şey Rizespor’un başarısı için yapıldı” dedi
Alihan TELATAR - Ç.Rizespor’un As Başkanı Orhan İstif, geçmişin öz eleştirisini yapıp geleceğin yol haritasını çizdi. Önemli olanın Rizespor’un başarısı olduğunu altını çizen İstif, “Geçmişe takılıp kalmamalıyız çünkü takımımızın başarısı her şeyin üstündedir. Biz her ne kadar sistemli bir şekilde kurumsallaşmış olacağız diyoruz ama olamıyoruz. Canımız yanana kadar bekliyoruz. Ama bazı şeylerde olmayınca olmuyor. Son iki sezonun ilk yarılarında başarı gösteremedik. Bunun için de ne hocalarımızı ne de başka bir kimseyi suçlamıyoruz. Geçen sezon olduğu gibi bu sezon’da ilk yarı sonunda 3 hoca değişikliği yaptık. Takımın yaşamış olduğu sıralama ve puan durumu bizim bu değişikliklerin yapılmamıza neden oldu. Buna da bir sendrom yaşadık diyebiliriz.” Dedi.
Bu sezona Güvenç kurtar ile başlayıp Saffet Susiç ile devam ettikten sonra ilk yarının sonunda Susiç ile de yollarını ayırdıklarını belirten İstif, “Takımın başına camiamızın tanıyıp sevdiği Rıza Çalımbay geldi. Saffet hoca döneminde Galatasaray ve Trabzonspor’u yendik. Bununla da takım lig bitti havasına girdi. Türkiye kupasında beklemediğimiz yenilgiler aldık. Saffet hoca ve ekibinin başarısız olduğu en büyük nokta buydu. Takımı içinde bulunduğu sendromdan çıkartamadı. Şimdi aynı olayı ikinci yarıda yaşarsak bunun pardonu olmaz. Tüm bu sebeplerden dolayı hoca değişikliği yapıldı. Dikkatimizi çeken oturmuş bir teknik ekibin olmadığı zaman çok iyi oyuncuları yakalayıp bunları vitrine çıkarma şansın da olmuyor. Rizespor olarak son 1,5 yılda 5 tane teknik direktör değiştirdik. Bu iyi bir durum değil. Bunun en büyük nedeni çalışan hocalara yeterli derecede sabır gösteremiyoruz. Ben bunu çalışan hocalar kötüdür demiyorum. Gerekli sabrı gösteremeyip hoca değişikliği yapıyoruz. Yönetimin eleştirebilecek tek tarafı budur. Bugün Rizespor 4 sezondur üst üste süper ligde mücadele ediyorsa bu yapılan hoca değişikliklerinin getirdiği olumluluktur. Bunların hepsi geride kaldı. Şimdi yeni bir döneme başladık. Transferde gerekli olan takviyeleri yapıyoruz. 4–5 tane takıma direk katkı sağlayacak nokta transferleri yapıyoruz. İkinci yarıda eksiklerinden ayrılmış bir Rizespor’u taraftarımıza izlettireceğiz. Kümü düşmek gibi bir korkumuz asla yok.” Şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız