1. YAZARLAR

  2. Alihan TELATAR

  3. Kâbus gibi…
Alihan TELATAR

Alihan TELATAR

Yazarın Tüm Yazıları >

Kâbus gibi…

A+A-

Çaykur Rizespor, bu sezonki ilk yenilgisini farklı bir skorla aldı.

Yeşil-Mavili takım Gecen sezonun yedinci haftasında Gaziantep Belediye ile oynadığı maçı 3–0 kaybetmişti.

Bu sezonun yedinci haftasında bu kez stat değişti skor değişmedi. Yeşil-Mavililer Kamil Ocak stadında oynadığı maçın ikinci yarısında yediği gollerle ilk mağlubiyetini aldı.

Havasından mı suyundan mı yoksa rakibin gücünden mi ya da Rizespor’un havaya girilmesinden mi bilinmez; Yeşil-Mavili takım, Gaziantep Belediye ile oynadığı maçları farklı kaybediyor. Bakalım bu durum ne zaman son bulacak...

Maça gelince Rizespor, ilk yarıda oynamaktan çok oynatmamayı, gol atmaktan çok gol yememeyi, düşünen tarzda görüldü. Yeşil-Mavili takım ilk yarıda rakibi bozarak, bir şeyler yapmaya çalıştı. Ama forvette hiç etkili olamadı.

İlk yarının sonrasına doğru ev sahibi takım, etkili ataklarda Rizespor’un üstüne gelmeyi başladığında bu ikinci yarıda gelecek gollerin sanki habercisiydi.

Rizespor ikinci yarıya kötü başladı. Kalesinde golleri peş peşe gördü. Yenilen gollere baktığımız zaman, bireysel ve defasın hatalarının ortaya çıktığını görüyoruz.

İlk yarının sonunda kaleci Ramazan’la bir stat görevlisinin yapmış olduğu tartışma ramazanın motivasyonunu bozmuş olacak. Sadece Ramazan değildi diğer oyuncular da aynıydı.

Korku filmlerindekini aratmayacak şekilde hatalar yapıldı. Rizespor’un bu görüntüsü bana geçen sezonki kötü güleri anımsattı. Sahada varlığı ile yokluğuyla belli olmayan mücadele edemeyen rakibe boyun eğen bir görüntüde idi Rizespor.

Ümit Kayıhan ve futbolcular, maçı zihinlerinde kazanmışlardı. Yani sanalda galip gelmişlerdi. Ama gerçekte acı bir yenilgi aldılar. Bir gün önce yapılan para dopingi bile işe yaramadı. Sahada acınacak bir görüntü sergilendi. Umarım hem Kayıhan, hem futbolcular bu ezilmekten gerekli dersi alırlar da geçen sezonki o kabus geri gelmez. Bu ilk uyarıdır. Artık bundan sonra herkes gerekeni yapsın.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız