1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Kaçak çay baskınında 2. raunt!
Kaçak çay baskınında 2. raunt!

Kaçak çay baskınında 2. raunt!

Manisa İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin düzenlediği operasyonda, piyasa değeri 200 bin YTL olan paketlenmeye hazır 20 ton sahte çay ele geçirildi.

A+A-

İzmir'de Çaykur paketlerine tonlarca kaçak çay koyup satan şebekenin yakalanmasından sonra Manisa ilinde de 20 ton kaçak çay ele geçirildi.
Manisa İl Jandarma Komutanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Manisa merkeze bağlı Karaoğlanlı Kasabası'nda ikamet eden O.K. isimli şahsın, kiraladığı iki ayrı depoda izinsiz olarak çay üretimi yaparak Ege Bölgesi'nde bulunan il ve ilçelere pazarladığı belirlendi. Jandarma ekiplerinin depolara yaptığı baskında, piyasa değeri yaklaşık 200 bin YTL olan 665 adet çuval içerisinde paketlenmeye hazır toplam 20 ton hazır çay, 3 bin 880 paket 500'er gramlık piyasaya sürülmeye hazır paketlenmiş sahte Rize Turistik Çay, 55 bin 400 adet sahte 500'er gramlık çay paketi, 68 bin 400 adet sahte Çaykur Rize marka holigram ve sahte olduğu değerlendirilen bin 500 adet 3.5 kilogramlık Bingomatik deterjana ait poşet, 120 adet İpana marka diş macunu ve 36 adet 1'er kilogramlık Cosla marka çamaşır suyu ele geçirildi. Şüpheli O.K. yakalanarak gözaltına alınırken, olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirildi.
 

ÇAYKUR'DAN AÇIKLAMA
Bu arada Çaykur Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, İzmir'deki kaçak çay operasyonunda yakalanların içerisinde Çaykur Bayisi olduğu yönünde çıkan haberler üzerine araştırma yapıldığı belirtildi. Yapılan araştırmada, yakalan kaçak ve sahte çay ticareti yapan şebeke elemanlarının Çaykur yetkili bayisi olmadığının anlaşıldığı belirtilerek, "Bununla birlikte sahte ve kaçakçılık olaylarında kurumun hukuk bürosu Merkez ve Bölge birimleri ile işbirliği halinde çalışıyor.Diğer yanda Çaykur bayileri bu türde bir kaçakçılık olayına karışmayacak bilinçte ve çevresinde itibar sahibi basiretli tüccarlardır. Konunun bu şekilde değerlendirilmesi ve adli mercilere intikal eden bu olayın yargılanma aşamasından sonra ortaya çıkacağı bir gerçektir. Çaykur Genel Müdürlüğü olarak sahte, kaçak ve taklit çaylarla ilgili çalışmalarımızı Türkiye genelinde tüketicilerimizin lehinde yoğun bir şekilde sürdürmekteyiz” denildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız