1. HABERLER

  2. YURT VE DÜNYA

  3. Kandil dağını sel vurdu
Kandil dağını sel vurdu

Kandil dağını sel vurdu

PKK'nın yuvası Kandil dağı selin etkisinde kaldı. 2 PKK'lı sele kapıldı 2 PKK'lıyı da yıldırım çarptı.

A+A-

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde felakete yol açan sel, terör örgütü PKK'nın yuvalandığı Kandil Dağı'nı da vurdu. 2 PKK'lı sele kapıldı 2 PKK'lıyı da yıldırım çarptı.
DOĞU ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde felakete yol açan sel, terör örgütü PKK'lı teröristlerin yuvalandığı Kuzey Irak'taki bulunduğu Kandil Dağı'nda da etkili oldu. Kandil Dağı'nda sel sularına kapılan 2 PKK'lı ile 2 gün önce de 2 teröristin yıldırım çarpması sonucu öldüğü belirtildi.
PKK'ya yakınlığı ile bilinen Fırat Haber Ajansı, Kuzey Irak'taki İran sınır kesiminde bulunan ve bölücü örgütün üst düzey yöneticilerinin de bulunduğu Kandil Dağı'nın şiddetli yağışlardan etkilendiğini bildirdi. Şiddetli yağışla birlikte dağlardan akan sel sularının vurduğu Kandil'deki PKK kampında bulunan İranlı teröristler Akif Zagros ile ‘Şirvan Nari' kod adlı PKK’lı sularına kapılarak öldü. Kandil Dağı'nda 2 gün önce de Hakkâri nüfusuna kayıtlı ‘Serhildan' kod adlı İlyas Yıldırım ile Şanlıurfa nüfusuna kayıtlı ‘Cesur Gever' kod adlı Orhan Çağal adlı iki teröristin yıldırım çarpması sonucu yaşamını yitirdiği belirtildi.
Şiddetli yağışların Kuzey Irak’taki bir çok ilçe ve köyü de vurduğu belirtildi. Yağışların yol açtığı selden dolayı Kuzey Irak’ın Helfan, Ranya ve Erbil kentleri yakınlarında 17 kişinin öldüğü, 4 köylüden haber alınamadığı kaydedildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız