1. YAZARLAR

  2. Alihan TELATAR

  3. Kaptanların ustalığı
Alihan TELATAR

Alihan TELATAR

Yazarın Tüm Yazıları >

Kaptanların ustalığı

A+A-

Perşembe’nin gelişi Çarşamba’dan bellidir demişler. Nitekim öze dönüş projesi kapsamında Oktay Çevik ve Hasan Vezir’li dönemin başlamasının üstünden geçen zamanda, hiçbir şeyin geçen sezonki gibi olmayacağı şimdiden tellal gibi bağırıyor.

Elbette bir takımın başarısında ya da başarısızlığında Teknik Direktör faktörü çok önemlidir ama diğer faktörleri de göz önünde tutmak gerek. Rizesportif A.Ş. ile başlayan süreçte şuanda ekip çalışması iyi yapılıyor diyebilirim. Transferler art arda yapıldı ve iyi bir takım oluşturuldu. Bu oluşumda dümene geçen Çevik ve Vezir’i göreve getiren H. Kemal Yardımcı’nın faktörü çok fazla.

Hem de her yönden. Meclisteki yoğun iş temposu ile birlikte Rizespor’un yeni döneminin başlaması transferlerin istenilen şartlarda gerçekleşmesinde başrolü oynadı. Kaptanın ustalığının derin sularda olduğunu gösterdi. Ayrıca Tahir Kıran. İstenildiği her an devreye girdi. Kenan Sönmez ve Mithat’in transferini bitiren isimdi. Perde arkasının en önemli icraatlara imza attı. İcra kurulu başkanı Ulvi Suvarıoğlu ve Gökhan Kıran da iş bitiricilikleriyle noktayı koyan isimler oldu. Suvarıoğlu, saatler süren transfer görüşmelerinde belirlediği şartlarda anlaşmalar yaptı. Transfer ekonomisini çok iyi yönlendirdi.

Son olarak da uzun uğraşlar sonucunda başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın devreye girmesiyle Özgürcan’in transferi gerçekleşti.

Kabul edelim ki, birden fazla kişinin birlikte çabasına bağlı olan başarılarda en önemli rolü, ekip ruhu oynar. Oysa bu ruhun oluşması kendiliğinden değil, aksine gurubun başındaki liderin doğrularıyla gerçekleşir ve kalıcı hale gelir.

Başarıları hayata geçirecek kadronun kurulması, bu kadronun doğru, yeterli bir sezon başı hazırlığı geçirmesi futbolcu gurubunun amaca inanması, gurup ruhu yakalaması ve nihayet doğru antrenmanlarda gerekli fizik güce kavuşturulması, teknik direktörün vizyonu ve birikimiyle orantılıdır biraz da.

Eee, şimdi şu kısa sürede olup bitene baktığımız da olumsuzluklar devede kulak gibi. Yoğun ve ağır çalışmaya rağmen futbolcuların tamamı Mustafa ve Özgür hariç antrenmandan ötürü oluşan ciddi bir sakatlık yok.

Oyuncuların kendine, arkadaşlarına, teknik direktörü, yönetime güveni başarı için gerekli olan inanç şimdiden sağlanmış.

Rizespor’un en önemli faktörlerinden biri de yeni stadı olacak. Mükemmel oldu. Bu yeni futbol stadının; Rizespor’un başarısı, yanı süper lige çıkmasıyla taçlanması gerek.

Stadı yapan Rize Yatırım A.Ş.’nın tüm ortaklarına teşekkür ederim. Verdikleri sözü mükemmel bir şekilde yerine getirdiler.

Şimdi yapılanlarla birlikte gidişat iyi. Ancak zaman dediğiniz şey dörtnala koşan bir at gibidir. Gerekli zamanda gerekli önlem alınmadığında kaşla göz arasında geçip gidiyor ne yazık ki.

Zaman akıp giderken unutulmamalıdır ki futbol sonuç oyunudur. Sonuçta skor tabelasının iyi olması. Dolayısıyla lig başladığında Rizespor’un skor tabelası iyiyse sorun olmaz. Ama kötü giderse işte sorunlarda o zaman başlar. Umarım mutlu ve keyifli bir lig yaşarız.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum