1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Karadeniz hamsisi pazarda
Karadeniz hamsisi pazarda

Karadeniz hamsisi pazarda

Marmaradan sonra Karadeniz Hamsisi de tezgâhta yerini aldı. Sabah 10 YTL'den satışa çıkan hamsinin öğleden sonra kilosu 5 YTL'ye indi.

A+A-

Naci GÜVEN - Karadeniz mutfağının milli balığı Hamsi tezgâhtaki yerini aldı. Dün gece balıkçıların ağına takılan hamsi bugün tezgâhtaki yerini sabah 10 YTL ile alırken öğleden sonra fiyatlar 5YTL’ye geriledi. Bu sezonun ilk hamsisinin 10 YTL’den fiyatla tezgâha inmesi vatandaşı da şaşırtırken öğle saatlerindeki fiyatların yarı yarıya gerilemesi ile satışlar da başladı. Balıkçılar az sayıda hamsi avı gerçekleştiği için fiyatın yüksek olmasının normal olduğunu söylediler.
 
 İlerleyen günlerde fiyatların çok daha aşağıya düşeceğini tahmin ettiklerini söyleyen balıkçılar, “Hamsi bizim can damarımız. Fiyat yüksek olunca biz de satamayız. Ancak bu geçici bir yüksekliktir. Tezgâha daha yeni indi. Avlanma adedi yükseldikçe fiyatlar da normale döner” diye konuştular.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız