1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. GİRESUN

  4. Karadeniz'de hamsi bereketi
Karadeniz'de hamsi bereketi

Karadeniz'de hamsi bereketi

Son günlerde Karadeniz'in Türk karasularında hamsi avının bol miktarda gerçekleşmesi vatandaşın yüzünü güldürdü.

A+A-

Giresun Balıkçılar Kooperatifi Başkanı Muzaffer Kalafat, Karadeniz'de bol miktarda avlanan hamsinin balıkçının yüzünü güldürdüğünü söyledi.
Kalafat, son günlerde Karadeniz'in Türk karasularında hamsi avının bol miktarda gerçekleştiğini belirtti. Hamsinin bir anda Türk karasularına akın ettiğini, şu anda Karadeniz'in Türk karasularının adeta hamsi kaynadığını aktaran Kalafat, "Karadeniz adeta hamsi fışkırıyor. İstanbul'la Rize arasında kalan Karadeniz'in tüm bölgelerde hamsi avı bol miktarda gerçekleştiriliyor" dedi.
Karadeniz'de bol avlanan hamsinin balıkçının yüzünü güldürdüğünü kaydeden Kalafat, "15-20 gün öncesine kadar hamsinin karasularımızda bulunmaması nedeniyle avdan umutlu değildik. Ancak beklediğimiz gibi olmadı. Şu anda Karadeniz'de bol miktarda hamsi avı gerçekleştiriliyor. Bol avlanan hamsi balıkçılarımızın yüzünü güldürdü. İnşallah bu durum sezon sonuna kadar sürer" diye konuştu.
Kalafat, Giresun'da balıkçı manav ve tezgahlarında hamsinin 2.5 YTL'den satıldığını sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız