1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. TRABZON

  4. Karadeniz'de olimpiyat sevinci
Karadeniz'de olimpiyat sevinci

Karadeniz'de olimpiyat sevinci

Avrupa Olimpiyat Komiteleri Birliği (EOC) tarafından düzenlenecek 2011 Avrupa Olimpik Yaz Festivali, Trabzon'da yapılacak.

A+A-

Avrupa Olimpiyat Komiteleri Birliği'nin bugün Brüksel'de gerçekleştirdiği Genel Kurul'da Trabzon'un yanı sıra Danimarka'nın Herning, Hollanda'nın Utrecht, İtalya'nın Cenova ve Letonya'nın Riga kentleri adaylık için yarıştı. Türkiye saati ile saat 11.00'da başlayan oylamalarda ilk elenen şehir Letonya'nın Riga şehri olurken, bu şehri 2. oylamada Danimarka'nın Herning ve 3. oylamada da İtalya'nın Cenova kenti izledi. Finale Türkiye'yi temsil eden Trabzon ve Hollanda'yı temsil eden Utrecht kentleri kaldı. İki şehir arasında yapılan oylama sonucunda 46 ülkeden 28'nin oyunu alan Trabzon 2011 Avrupa Olimpik Yaz Festivali'ni düzenlemeye hak kazanırken, rakibi Utrecht ise 18 oyda kaldı.
Konu ile ilgili açıklama yapan Trabzon Gençlik Spor İl Müdürü Şerif Özgür, çok mutlu olduklarını ve büyük sevinç yaşadıklarını belirterek, "Kendimize rakip olarak Riga'yı görüyorduk. İl turda onlar elenince rahatladık. Projeleri ile dikkati çeken Danimarka'da 2. oylamada elendi. Biz 3. oylamada İtalya'nın elenmesi halinde güney ülkelerinin oylarını alacağımıza inanıyorduk. Çünkü Kuzey ülkeleri ilk 2 oylamadan sonra ortak hareket etmeye başladı. İtalya 3. oylamada elenince finalde Türkiye'nin kazanacağına inancımız tamdı ve 2011 Avrupa Olimpik Yaz Festivali'ni düzenlemeye hak kazandık" dedi. Brüksel'deki Trabzonlular'ın da büyük desteğini aldıklarını ifade eden Özgür, emeği geçen herkese teşekkür etti.
Öte yandan Genel Kurul'a Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Togay Bayatlı, Trabzon Valisi Hüseyin Yavuzdemir, Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu, Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Şerif Özgür'ün de aralarında bulunduğu kafile katıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız