1. YAZARLAR

  2. Osman YAZICI

  3. Karadeniz’in yiğit evladı Yılmaz Balta
Osman YAZICI

Osman YAZICI

Yazarın Tüm Yazıları >

Karadeniz’in yiğit evladı Yılmaz Balta

A+A-

Isparta’nın Keçiborlu ilçesi yakınlarında meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden 16. dönem CHP Rize Milletvekili Yılmaz Balta ve ABD’de kaldığı otelde geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden Araştırmacı, Strateji Uzmanı Erhan Göksel’in Kocatepe Cami’ndeki cenaze törenlerine bizler de katıldık. Siyasilerin ve dostların buluştuğu bir törendi.

Yılmaz Balta’nın; gönlümdeki yeri bambaşkadır, özeldir. Zamansız ayrılışı; ailesi, dostları gibi beni de derinden üzmüştür. Balta; Karadeniz’in yiğit delikanlısı, adam gibi adam, güzel insandı. Güler yüzü, hemşerilerine olan düşkünlüğü; takdire şayandır. 2005 yılında TRT Genel müdürlüğü için RTÜK’te yapılan seçimlerde; Mustafa Parlak, Fahri Kasırga ile birlikte; benim için çok uğraşmışlar ve destek vermişlerdi. Rahmetli Balta, beni Deniz Baykal’a götürerek; CHP’ li üç üyenin oyunu almamı sağlamıştı. Sadece benim için değil, her Karadenizli için çırpınan bir dosttu. Mekanın cennet olsun güzel insan... Bu arada Balta ailesine ve tüm pazarlılara başsağlığı diliyorum.

*** 

Eski milletvekili, Karadenizli Yılmaz Balta’nın Meclis’teki cenaze törenine TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin başta olmak üzere çok sayıdaki siyasetçi, bürokrat, ailesi ve dostları katıldı. Kocatepe Camii’ndeki Balta ve Göksel’in cenaze törenine; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski Meclis Başkanı Hikmet Çetin, eski Başbakan ve DP Rize milletvekili Mesut Yılmaz, MHP Grup başkan vekili Mehmet Şandır, Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdullatif Şener, Murat Karayalçın, AKP Milletvekillerinden Küşat Tüzmen, Zekai Özcan, eski bakanlardan Yaşar Okuyan, Hasan Ekinci, Lütfullah Kayalar, Sümer Oral, çok sayıda eski ve yeni milletvekilleri ile dostları katıldı. Değerli dostum, Şuayyip Balta’nın gözyaşları sel olmuştu.

Yılmaz hasret giderdi

Hemşerisi Yılmaz Balta’nın TBMM’deki ve Kocatepe Camii’ndeki cenaze törenlerine katılan eski Başbakanlardan DP Rize Milletvekili Mesut Yılmaz, Çetin Emeç adresindeki Serender Karadeniz Pide salonunda; hemşerileriyle yemekte buluştu. Genelde spor yaparak rejim yapan Yılmaz’ın, Karadeniz’in güzel pidelerine, mısır ekmeği ve lahana sarmasına dayanamayarak, rejimini bozduğunu gördük. Ev sahibi Temel Eryılmaz’a teşekkürler. Hüseyin Ekşi’yi de unutmamak lazım.

DP kurultayı 19 Haziran’a erteleniyor

Demokrat Parti’nin 12 Haziran’da yapılmasına karar verilen Parti Kurultayı 19 Haziran’a ertelendi. Anavatan ve Doğru Yol Partisi; DP (Demokrat Parti) çatısı altında birleşmişti. Genel Başkan Cindoruk, “Emanetçiyim, ilk kongrede partinin uzlaşacağı birine görevi devrederim” demesine rağmen, bu kurultayda da yine kendisinin aday olması; partide sıkıntı yaratıyor. Parti teşkilatı ”Sayın Cindoruk, ilerlemiş yaşına rağmen fedakârlık yapmıştır, ancak onunla olmuyor, tekrar fedakârlık yapıp, aday olmamalı ve başkasına görevi devretmelidir. Bölen değil, birleştiren olmalıdır” diyor.

Cindoruk’un tekrar aday olması durumunda, karşısında ciddi bir genel başkan adayı çıkarılacağına kesin gözle bakılıyor.

Ankara’dan sevgiler.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
5 Yorum